wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie produkującej klefedron

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie wnioskował do Sądu Okręgowego w Rzeszowie o wszczęcie postępowania przeciwko sześciu osobom, które tworzyły zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją klefedronu.

  Wśród oskarżonych znajdują się: Mariusz S. (51 lat), Henryk K. (55 lat), Dominik K. (50 lat), Grzegorz S. (41 lat), Jacek R. (42 lata) oraz Krystian Z. (25 lat). Śledztwo było prowadzone we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

  Prokurator z Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie postawił oskarżonym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zgodnie z art. 258 § 1 kodeksu karnego oraz produkcji znacznych ilości narkotyków w postaci klefedronu zgodnie z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

  Z dochodzenia wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej prowadzili produkcję znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci klefedronu w domu jednorodzinnym w Rzeszowie, wykonując co najmniej osiem cykli produkcyjnych. W okresie od czerwca 2022 roku do lutego 2023 roku oskarżeni wyprodukowali łącznie 75 kg klefedronu. W dniu ich zatrzymania wytworzyli również substancję psychotropową w postaci klefedronu w formie płynnej w ilości 238 litrów oraz 26 kg.

  Podczas przeszukań funkcjonariusze ujawnili substancje psychotropowe, półprodukty, instrukcje oraz sprzęt niezbędny do produkcji klefedronu. Substancje chemiczne były dostarczane bezpośrednio do miejsca produkcji lub przechowywane w specjalnie wynajętych magazynach i kontenerach.

  Trzech oskarżonych przyznało się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyło obszerne wyjaśnienia dotyczące prowadzonego postępowania. Pozostali oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych przestępstw i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com