sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  W miniony weekend w Bieszczadach odbyła się impreza, z mnóstwem  ciekawych atrakcji! Prezentujemy, jak było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w minioną sobotę i niedzielę – 11 oraz 12 maja w Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski Wańkowa odbyła się wyjątkowa impreza nie tylko dla mieszkańców okolic, ale też dla wszystkich turystów, którzy umilili pobyt w górach, biorąc udział w wydarzeniu. Impreza ta odbyła się z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej i przyciągnęła tłumy – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Co się tam działo?

  Najogólniej mówiąc, było zorganizowanych mnóstwo atrakcji. W bogatym programie znalazły się strefa funduszy europejskich, wielki turniej miejscowości, strefa kulinariów, spotkania z ciekawymi ludźmi, strefa animacji dla dzieci, drewniane gry wielkoformatowe, rowerowe show Krystiana Herby, pokazy ratownictwa GOPR, darmowe przejazdy koleją linową, atrakcje sportowe, strefa produktów regionalnych oraz oczywiście koncert zespołu IRA.

  Jeśli szukałeś sposobu na aktywny wypoczynek w pięknej i malowniczej scenerii, to ta impreza była wręcz idealna. Pomysłodawcy oraz organizatorzy przygotowali tego dnia dla wszystkich bardzo bogaty program pełen atrakcji, który sprawił, że miniony weekend był niezapomniany. Wszyscy uczestnicy wspaniale się rozerwali, odpoczęli w spokojnych oraz ustronnych okolicach, z daleka od hałaśliwego miasta, w łonie natury.

  Co dokładnie można było tam zobaczyć oraz przeżyć?

  Był zorganizowany rajd rowerowy dla całych rodzin z dziećmi, który dostarczył wszystkim jego uczestnikom niezapomnianych wrażeń, przy okazji odkrywając uroki okolic Wańkowej. Odbyły się tzw. Biegi Rysia Gabrysia. To była na pewno ogromna frajda zwłaszcza dla miłośników tego sportu, czyli biegania. Do tego, swój pokaz rowerowy zaprezentował Krystian Herba. To znany miłośnik ekstremalnych wyzwań, pokazał swoje niezwykłe umiejętności właśnie na rowerze. To było wspaniałe widowisko, które zapierało dech w piersiach!

  Odbyły się również pokazy ratownictwa GOPR. Bezpieczeństwo jest oczywiście dla wszystkich priorytetem, dlatego też pomyślano, by zorganizować pokazy ratownictwa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie trwania imprezy, uczestnicy poznali tajniki pierwszej pomocy i dowiedzieli się, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych.

  Jeśli chodzi o inne atrakcje, można było spróbować swoich sił na torze tubingowym, wybrać się na tyrolkę oraz wspinać się w parku linowym, a także skorzystać z przejazdów koleją linową. Odrobina adrenaliny nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a wręcz na odwrót, sprawiła, że miniony weekend dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

  Oprócz aktywności fizycznej organizatorzy dostarczyli też wspaniałej zabawy oraz rozrywki. Były animacje dla dzieci i młodzieży, można było spróbować swoich sił w gotowaniu pod okiem Braci Budnik, a wieczorem pobawić się do koncertu zespołu IRA.

  Oczywiście, jak zawsze, wstęp na to wszystko był całkowicie wolny!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com