sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Jeśli masz od 15 do 29 lat i chcesz zostać liderem, ten projekt jest dla Ciebie. Ruszają zapisy do Młodzieżowej Akademii Przyszłości!   

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Młodzieżowa Akademia Przyszłości to nowoczesny projekt, który będzie trwał od maja 2024 roku aż do 30 czerwca 2025 roku. Polecany jest osobom wyłącznie spełniającym wymogi wiekowe. Jeśli masz zatem od 15 do 29 lat i mieszkasz w Rzeszowie lub w powiecie rzeszowskim, chcesz podszkolić się w byciu liderem, podejmować aktywność na forum publicznym, koniecznie zgłoś się, przesyłając maila na adres pocztowej skrzynki elektronicznej kontakt@fundacjaprofil.pl lub zadzwoń pod numerem telefonu +48 660 573 337. Więcej odnośnie samego projektu znajdziesz, wchodząc pod link  – https://www.fundacjaprofil.pl/projekt/mlodziezowa-akademia-przyszlosci/. Udział w nim jest całkowicie darmowy.

  Poznaj więcej informacji o projekcie, który będzie realizowany już w niedalekiej przyszłości

  Projekt „Młodzieżowa Akademia Przyszłości!” realizowany jest przez Fundację PRO-FIL. Co ważne, do niego zakwalifikuje się finalnie 60 osób. W ramach tej całej inicjatywy wszyscy uczestnicy jednym słowem nauczą się i przygotują do pracy liderskiej i po jego zakończeniu będą umieli podejmować aktywność na forum publicznym. W ramach tego programu będą organizowane różne szkolenia, (szkolenia z zakresu kompetencji liderskich, umiejętności komunikacji i kształtowania wizerunku w działalności publicznej). Każda osoba będzie miała dodatkowo wsparcie coachingowe. Także będzie zorganizowany jeden wyjazd studyjny, gdzie wszyscy uczestnicy w praktyce poznają działania liderów.  

  Czego nauczysz się podczas trwania akademii?

  Zdobędziesz umiejętności liderskie, przywódcze. Poznasz, jak efektywnie działać w swojej społeczności. Dowiesz się, jak zbudować i jak wzmocnić wizerunek lidera. Przede wszystkim dokształcisz się w tym, jak wygląda praca takiej osoby w organizacjach samorządowych, naukowych, fundacjach oraz w biznesie. Przede wszystkim, szkolenie skończy się cennym certyfikatem. Udział w akademii daje wspaniałą możliwość lepiej poznać samego siebie, stworzyć wizerunek lidera,  poznasz innych przywódców, którzy działają lokalnie. Poznasz przede wszystkim nowych ludzi, którzy także mają pasję do tego, by aktywnie działać w swoim społeczeństwie lokalnym.

  Poznaj cały program warsztatów – co i kiedy się odbędzie?

  Pierwsze warsztaty liderskie odbędą się od maja do czerwca 2024 roku, a młodzież w ciągu tych 18 godzin dowie się, jak działać, jak motywować do działania siebie i innych, jak sprostać pojawiającym się konfliktom w grupie, jak badać lokalne potrzeby, z kim warto nawiązać współpracę, żeby działać skuteczniej.

  Następne warsztaty odbywać się będą pod nazwą „Kształtowanie wizerunku lidera”, od lipca do września 2024 roku i przez 19 godzin poznasz tajniki dobrej autoprezentacji. Dowiesz się też, jak budować prawidłową relację z drugą osobą w trakcie rozmowy. Jak kreować wizerunek lidera oraz jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? O czym mówi twoja postawa? Jak właściwie zachowywać się, jak dobrze wyglądać, jakim tembrem głosu mówić? Jak właściwie gestykulować? Co inni mogą wyczytać z twojego zachowania?

  Kolejne szkolenie, tym razem pod nazwą „Komunikacja lidera” odbywać się będzie od stycznia do marca 2025 roku. Przez tym razem 16 godzin, każdy uczestnik akademii dowie się, jak powinna wyglądać dobra komunikacja interpersonalna oraz co to jest jej werbalny i niewerbalny rodzaj. Poznasz też, jak właściwie i konstruktywnie rozwiązywać konflikty i asertywnie rozmawiać.

  Od stycznia do marca 2025 roku, każdy z uczestników przejdzie indywidualne szkolenie z profesjonalnym coachem. Dowiesz się, jakie masz mocne strony oraz jak je wykorzystywać w byciu liderem? Poznasz swoje własne cele oraz cele w działalności publicznej, a także to, jak właściwie je wytyczać oraz jak dobrze zarządzać swoim czasem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com