środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Jakie filmy pokazane będą w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „KLAPS”, w każdy poniedziałek, w kwietniu?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dyskusyjny Klub Filmowy „KLAPS”, działający przy Wojewódzkim Domu Kultury, w każdy poniedziałek zaprasza na specjalne pokazy filmowe, połączone z dyskusją po projekcji. Często puszczane są tam też filmy, które nie są grane obecnie w kinach, są wartościowe, wielokrotnie nagradzane oraz docenianie przez filmowych krytyków. Pokazują także w dużej części problemy współczesnego świata, a co miesiąc jesteśmy bardzo ciekawi nowych zapowiedzi, nowych tytułów, na które warto się wybrać, o godzinie 19:00, do WDK, przy ul. Stefana Okrzei 7 w Rzeszowie. Klub filmowy puszcza seanse co tydzień od wielu już lat. Przed wejściem, należy kupić albo pojedynczą wejściówkę na jeden film w cenie 12 zł, albo zapłacić za cały, czterofilmowy karnet – 30 zł. Nie pozostaje nam nic innego, jak zapowiedzieć, jakie filmy będą puszczone?

  Poznaj program puszczanych filmów, w całym miesiącu kwietniu!

  08.04.2024 r. – CZERWONE NIEBO, reż. Christian Petzold

  15.04.2024 r. – TYLE CO NIC, reż. Grzegorz Dębowski

  22.04.2024 r. – CZTERY CÓRKI, reż. Kaouther Ben Hania

  29.04.2024 r. – MONSTER, reż. Hirokazu Koreeda

  CZERWONE NIEBO, reż. Christian Petzold

  gatunek: melodramat / produkcja: Niemcy 2023 / czas trwania: 103 min

  Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.

  TYLE CO NIC, reż. Grzegorz Dębowski

  gatunek: dramat, kryminał / produkcja: Polska 2023 / czas trwania: 93 min

  Jarek to rolnik z krwi i kości, który nie boi się ciężkiej pracy ani konfrontacji z władzą. Kiedy lokalny poseł zdradza interesy miejscowych, Jarek zostaje liderem protestu i organizuje pikietę pod domem polityka. Nie wie, że wkrótce znajdzie się w samym środku mrocznej intrygi, która zagrozi jego bliskim i postawi pod znakiem zapytania wymarzoną przyszłość…

  CZTERY CÓRKI, reż. Kaouther Ben Hania

  gatunek: fabularyzowany dokument / produkcja: Francja, Tunezja 2023 / czas trwania: 110 min

  Cztery córki zostały nominowane do Oscara za najlepszy dokument i zdobyły nagrodę w tej kategorii na ostatnim festiwalu w Cannes, jednak sam film jest zaskakującym połączeniem fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji, z polityczną rewolucją w tle. Całą opowieść oparto zaś na prawdziwej, wstrząsającej historii Olfy Hamrouni i jej dzieci.

  MONSTER, reż. Hirokazu Koreeda

  gatunek: dramat / produkcja: Japonia 2023 / czas trwania: 126 min

  Kiedy Minato zaczyna dziwnie się zachowywać, jego matka od razu wyczuwa, że coś jest nie tak. Kiedy odkrywa, że za wszystkim stoi nauczyciel, wpada do szkoły i żąda, aby wyjaśnił jej, co się dzieje. W miarę, jak poznajemy historię oczami matki, nauczyciela i chłopca, powoli dochodzimy do prawdy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com