wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Na stanowiskach kierowniczych w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim doszło do zmian

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, oficjalnie mianowała Tomasza Cyrana na stanowisko dyrektora Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. W tym samym czasie Jerzy Tabin objął funkcję nowego dyrektora Biura Wojewody.

  Tomasz Cyran to prawnik z wykształcenia, który zdobył dyplom na rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Przez ponad dwie dekady kierował własną kancelarią prawną w Rzeszowie. Jako radca prawny specjalizował się w obszarach spraw cywilnych i gospodarczych, nawiązując również współpracę z podmiotami sektora publicznego.

  Dyrektor Generalny zapewnia funkcjonowanie i ciągłość pracy Urzędu, warunki jego działania, a także organizację pracy. 

  Jerzy Tabin to absolwent ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego, posiadający również tytuł magistra z zakresu Administracji Publicznej oraz Executive Master of Business Administration i Doctor of Business Administration.

  Od 2003 związany z Wydziałem Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń w Urzędzie Miasta Rzeszowa, gdzie przez cztery lata pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Następnie, od 2012 roku, objął stanowisko dyrektora Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie. Nowy dyrektor Biura Wojewody angażuje się w pracę naukową jako nauczyciel akademicki w WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

  Do zadań Dyrektora Biura Wojewody należy w szczególności nadzór nad realizacją spraw związanych z funkcjami reprezentacyjnymi Wojewody i Wicewojewody, obsługą wizyt członków Rządu RP i delegacji zagranicznych, koordynowaniem działań prowadzonych w Urzędzie w ramach współpracy zagranicznej Wojewody, realizowaniem zadań służby prasowej Wojewody.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com