niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Zostało niewiele czasu, by zgłosić swój udział w konkursie plastycznym na szopkę betlejemską w Głogowie Małopolskim!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Szopka bożonarodzeniowa to często makieta przedstawiająca wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa (stajni, jaskini lub groty). Sceny obrazują moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców. W każdej szopce znajduje się przedstawienie Świętej Rodziny (mały Jezus, Maria oraz Józef). Najczęściej elementem szopki polskiej są także postaci Trzech Mędrców, pasterzy, a także bydło, osioł i owce, Gwiazda Betlejemska, anioły. Właśnie na taką szopkę powstał konkurs w Głogowie Małopolskim, który polega na stworzeniu do 20 grudnia 2023 roku, takiej pracy plastycznej.

  To będzie zatem XVIII Wojewódzki Konkursu Plastyczny – „Szopka Betlejemska w Oczach Dziecka”. Wszyscy chętni uczestniczenia w konkursie mają tylko dwa dni na doniesienie szopki do MGDK w Głogowie. Z kolei rozstrzygnięcie zmagań artystycznych i rozdanie nagród odbędzie się 31 stycznia 2024 roku, o godzinie 13:00. Laureaci o wygranej zostaną powiadomieni telefonicznie. A na wszystkich nagrodzonych czekać będą nagrody rzeczowe, dyplomy oraz łączna pula nagród w wysokości 4500 zł. Organizatorzy życzą wszystkim oczywiście powodzenia!

  Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 15 roku życia. Ponadto, udział w nim mogą wziąć podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz innych instytucji pomocowych z terenu województwa podkarpackiego – bez ograniczeń wiekowych.

  A po więcej informacji, łącznie z regulaminem sięgnij, wchodząc na stronę internetową https://mgdk.pl/index.php/terminarz/plastyka/738-xxviii-wojewodzki-konkurs-plastyczny-szopka-betlejemska-w-oczach-dziecka-zapraszamy-do-udzialu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com