piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Zespół Pieśni i Tańca „Rudki” z Rzeszowa, zajął grand prix podczas prestiżowego konkursu w Puławach!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Serdecznie gratulujemy Zespołowi Pieśni i Tańca „Rudki”, za zajęcie najwyższego miejsca w konkursie – Ogólnopolskim Festiwalu Tańca im. Michała Kosińskiego 2023! Nagrodzony zespół ludowy jest reprezentacyjną grupą, działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Należy do niej młodzież ze szkół średnich, która to kształci się pod okiem choreografa zespołu, Tomasza Rożka. Z kolei za kierownictwo muzyczne, przygotowanie wokalne oraz akompaniament odpowiada Krzysztof Kubala. Zespół ludowy bierze czynnie udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach, zdobywając za każdym razem wysokie nagrody. Ostatnio, „Rudki” zdobyły prestiżową nagrodę, którą mogą się wszystkim pochwalić!

  W sobotę, 30 września o godz. 17:00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” rozpoczął się koncert konkursowy z tańcami ludowymi. Zespoły zaprezentowały po dwie choreografie każda, oparte na polskich tańcach narodowych i regionalnych. Licznie zgromadzona puławska publiczność mogła podziwiać m.in. tańce spiskie, śląskie, łowickie i kaszubskie a także tańce narodowe: krakowiaka, kujawiaka i oberka.

  Punktem kulminacyjnym koncertu było ogłoszenie wyników. Prezydent PS CIOFF Jan Łosakiewicz wręczył nagrodę GRAND PRIX 2023, która decyzją Jury trafiła do Zespołu Pieśni i Tańca “Rudki” z Rzeszowa. Zespół wygrał także nagrodę finansową w wysokości 6 000zł. Wyróżnienie otrzymał także ZPiT “Silesienie” za kompozycję “Barwy Śląska”.

  Ogólnopolski Festiwal Tańca im. Michała Kosińskiego odbywał się już po raz jedenasty i zakończył się 1 października 2023. Organizowany był w Puławach. Zamiarem całego konkursu było stworzenie platformy dla polskich zespołów, które prezentowały taniec ludowy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com