piątek, 8 grudnia, 2023
+

  W Kielnarowej, na WSIiZ odbyła się niedawno temu konferencja na temat naturalnych kosmetyków. O czym dokładnie rozmawiano?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kosmetyki naturalne stają się z roku na rok coraz bardziej popularne oraz modne. Producenci prześcigają się z produkowaniem różnych preparatów, opracowując coraz nowsze receptury. To dobry, pozytywny trend. W końcu naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, ciała i paznokci działają korzystnie oraz dobroczynnie dla nas. Dla twórców oraz pomysłodawców coraz nowszych kosmetyków, liczy się zarówno bezpieczeństwo pozyskiwanych surowców do wytworzenia poszczególnego kosmetyku. Naukowa weryfikacja ich skuteczności działania oraz ścisła współpraca z naukowcami oraz z laboratorium mają także wielkie, ogromne znaczenie. Niedawno temu, bo w dniach od 20 do 22 września, w kampusie WSIiZ w Kielnarowej, podczas trwania tej trzydniowej konferencji rozmawiano właśnie o naturalnych kosmetykach. Była to II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting.


  „Celem konferencji jest łączenie producentów kosmetyków i surowców kosmetycznych z przedstawicielami świata nauki, aby obydwa środowiska lepiej znały swoje uwarunkowania oraz wzajemne potrzeby. Surowce, które w ostatnich latach zdobywają większą popularność, to między innymi biofermenty czyli surowce kosmetyczne otrzymywane poprzez fermentację z udziałem bakterii. Interesujący trend to również pozyskiwanie odpadów z produkcji spożywczej, takich jak skórki owoców czy warzyw, które obecnie nie są wykorzystywane, a przecież stanowią ogromne źródło surowców naturalnych”

   – mówi  dr hab. Katarzyna Gaweł-Bęben, prof. WSIiZ, Dyrektor Laboratorium Hodowli Komórek i Tkanek Kolegium Medycznego WSIiZ.

  Organizowana konferencja zgromadziła ponad 120 uczestników. Między innymi byli to  przedstawiciele polskich uczelni z takich miast jak: Kraków, Warszawa, Lublin, Wrocław, Toruń, Łódź, Kielce, Białystok, Szczecin, Siedlce, Gdańsk, Zabrze, a także zagraniczni goście z między innymi: Austrii, Grecji, Indii, Turcji, Mongolii, Niemiec, Australii, Chorwacji i  Ukrainy. Wykład otwierający wygłosił Prof. Günther K. Bonn reprezentujący Uniwersytet w Innsbrucku oraz Austriacki Instytut Badań nad Lekami, temat wystąpienia dotyczył współpracy między przemysłem a jednostkami zajmującymi się badaniami podstawowymi na rynku austriackim. Konferencję otworzyła prof. Agata Jurkowska-Gomułka, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej WSIiZ, która podkreśliła, że uczelnia od lata stara się łączyć naukę z przemysłem.

  W ramach konferencji odbyło się 5 sesji panelowych i zaprezentowano 68 posterów. Uczestnicy konferencji wzięli udział w 3 unikalnych warsztatach dotyczących pracy z modelami 3D ludzkich tkanek, substancji wspierających mikrobiom skóry oraz zasad przygotowywania ekstraktów roślinnych na potrzeby kosmetyków.

  Konferencja jest dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała nauka”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com