piątek, 8 grudnia, 2023
+

  „Historia odkrywana na nowo – literatura i film” – pod takim hasłem odbędzie się spotkanie z Ałbeną Grabowską i Wacławem Holewińskim (Międzysłów Karpat)!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej „Międzysłów Karpat” co jakiś czas, cyklicznie odbywają się w Rzeszowie w różnych miejscach spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy szczególnie działają w kulturze, w tym w literaturze. I tak, w Rzeszowie do tej pory gośćmi byli: (w czerwcu)  Jurij Andruchowycz i Tomasz Grzywaczewski, Jacek Komuda i Robert M. Wegner, (w sierpniu) Wojciech Kass i Krzysztof Koehler, a teraz we wrześniu, do rzeszowskiej Zorzy w ramach wydarzenia przyjadą Ałbena Grabowska i Wacław Holewiński. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00, jutro – 22 września 2023 roku. Mityng pod hasłem „Historia odkrywana na nowo – literatura i film”, gościł będzie – autorkę bestsellerowej powieści „Stulecie winnych” oraz pisarza, prawnika, wydawcę. Wydarzenie poprowadzi dyrektor programowy festiwalu Jakub Pacześniak.

  Kim są zaproszeni gości, którzy porozmawiają już jutro w rzeszowskim Kinie Zorza?

  Ałbena Grabowska to pisarka, która ma na swoim koncie ponad dwadzieścia książek. Największą popularność zdobyła jej saga „Stulecie Winnych” (1-3) zekranizowana przez Telewizję Polską. Na swoim koncie ma także książki dla dzieci, dystopijną powieść fantasy dla młodzieży, współczesne powieści obyczajowe, trzytomowy cykl „Alicja w krainie czasów”, a także kryminał „Ostatnia chowa klucz” i historyczną powieść sensacyjną „Kości proroka”. Aktualnie pisze głównie scenariusze filmowe.

  Wacław Holewiński z kolei to autor czternastu powieści, tomu opowiadań i tomu dramatów. Pracował prowadząc razem z Katarzyną Wójcik program literacki „Mistrz i Katarzyna” w radiowej Trójce. Skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. W 1982 roku założył Wydawnictwo Przedświt razem z Jarosławem Markiewiczem. Na podstawie jego powieści „Pogrom 1905”, w marcu tego roku odbyła się premiera serialu telewizyjnego, „Polowanie na ćmy”.

  Literacki Festiwal Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com