sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Tylko jeszcze ponad tydzień został do tego, by zgłosić się na popularny, rzeszowski festiwal taneczny „O Laur Rzecha” w tym roku!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami jubileuszowy, 20. Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”, który na stałe od dwudziestu lat odbywa się w stolicy Podkarpacia, w Rzeszowie. W tym roku, odbędzie się on na deskach sceny – pierwszego dnia –  30 października – w budynku Młodzieżowego Domu Kultury, na ul. Osmeckiego 51, z kolei drugiego dnia – 31 października w Filharmonii Podkarpackiej. Jeśli chcesz, możesz zgłosić swój zespół taneczny na organizowany konkurs, ale uwaga – tylko do 22 września 2023 roku!  O tym, czy twój zespół taneczny wystąpi na jednym z popularniejszych tanecznych festiwali w Rzeszowie dowiesz się 30 września tego samego roku! Warto przesyłać zgłoszenie, choćby dlatego, że jest to bardzo prestiżowy festiwal zrzeszający tańczące dzieci oraz młodzież!

  Warto także dodać, że swoją chęć udziału w konkursie mogą zgłaszać zespoły nie tylko z Podkarpacia, ale też z naszego kraju i spoza jego granic. Jury wyłoni zwycięzców w kilku kategoriach wiekowych – 1. Do 8 lat, 2. 8-11 lat, 3. 12-15 lat, 4. 16-24 lata. Na konkurs zgłaszać się mogą zespoły prezentujące każdy styl taneczny oprócz tańców ludowych. Maksymalna liczba tańczących osób w jednym zespole to dwadzieścia cztery. Warto też dodać, że w tej części konkursowej nie biorą udziału zespoły, które działają przy rzeszowskim MDK (Młodzieżowym Domu Kultury). Jeden układ taneczny powinien trwać maksymalnie do 5 minut. Pierwszego dnia festiwalu (30 października) zaprezentują się różne zespoły taneczne na specjalnym koncercie, z kolei dzień później (31 października) odbędzie się konkurs, po którym jury wyłoni zwycięzców, a także odbędzie się koncert galowy z udziałem zespołów działających przy MDK.

  Podczas konkursu, jury będzie brało pod uwagę – opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, dobór i estetykę kostiumów oraz ogólny wyraz artystyczny. Aby się zgłosić, należy przesłać na adres email wypełnioną kartę zgłoszeniową razem z linkiem z nagraniem, na którym tancerze prezentują układ taneczny. Do tego trzeba przesłać dwa zdjęcia zespołu, kategorię wiekową, nazwę zespołu, tytuł układu tanecznego oraz czas jego trwania. Cały zbiór informacji należy przesłać na adres email: organizacja@mdk.erzeszow.pl. Zapraszamy do udziału w konkursie, jednocześnie podajemy stronę internetową, na której znajduje się regulamin razem z kartą zgłoszenia do pobrania!

  http://promotor.rzeszow.pl/?p=311&fbclid=IwAR2BPePPsXQg0FdVE_N7HqFrDUD_OSMHuRATDX9VrckQ3XHGfdVlntFBods.

  Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „PROMOTOR”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie, przy wsparciu finansowym: Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com