poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  W czwartki, wieczorami (także dzisiaj) na Bulwarach można uprawiać slow jogging z profesjonalną instruktorką!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mimo, że powoli kończy się lato a razem z tym i ciepłe temperatury, warto zrobić coś dla siebie i czerpiąc ostatnie pogodne dni jeśli chodzi o warunki atmosferyczne wybrać się na zajęcia ze slow joggingu. Zajęcia pod okiem Ewy Bartkiewicz – Jarosz planowane są co czwartki, o godzinie 20:00, ze zbiórką pod Lidlem na Hetmańskiej 63 w Rzeszowie, koło paczkomatów, punktualnie, o tej porze, wieczorem, a właściwie już nocą. Bieganie na rzeszowskich Bulwarach, podczas których wspaniale dotlenisz swój umysł, a także spalisz kalorie i zadbasz o swoje zdrowie, potrwa półtorej godziny – do 21:30. Zajęcia są całkowicie darmowe, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się instruktorką, telefonując pod numerem 609 915 083.

  Slow jogging to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej, która łączy w sobie elementy joggingu i spaceru. Jest to metoda treningu, która stawia na spokojne tempo i wytrwałość, zamiast szybkości i intensywności. Pomimo pozornie niskiego tempa, slow jogging ma wiele zalet i może przynieść korzyści zarówno dla ciała, jak i umysłu. Jego filozofia opiera się na idei, że jogging nie powinien być wyczerpujący ani stresujący. Zamiast tego, powinien być przyjemnością i dostępny dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Slow jogging polega na bieganiu w tempie, które pozwala zachować zdolność do swobodnego rozmawiania, a nawet śpiewania podczas treningu. Zazwyczaj oznacza to bieganie w tempie około 6-7 km/h, co jest znacznie wolniejsze niż typowy jogging. Kluczem jest jednak regularność i długotrwałość treningu.

  Jogging o niskim tempie jest łatwiejszy dla stawów niż szybszy jogging czy bieganie. Dlatego może być idealny dla osób z problemami stawowymi lub dla tych, którzy chcą uniknąć kontuzji. Chociaż tempo jest niskie, regularne ćwiczenia poprawiają wydolność organizmu, wzmacniają serce i płuca oraz zwiększają ogólną kondycję. Slow jogging to doskonały sposób na redukcję stresu i poprawę samopoczucia. Spokojne tempo i kontakt z naturą mogą działać relaksująco na umysł. Chociaż tempo jest niskie, slow jogging wciąż pomaga spalać kalorie. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną, może to być doskonałą metodą na utrzymanie zdrowej wagi. Slow jogging kształtuje wytrzymałość organizmu, dzięki czemu staje się on bardziej odporny na zmęczenie i stres.

  Slow jogging to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale także filozofia, która stawia na przyjemność i zdrowy styl życia. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym biegaczem, czy doświadczonym sportowcem, slow jogging może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Rozpoczęcie tej praktyki jest proste, a efekty mogą być znaczące. Dlatego warto dać jej szansę i odkryć, jak spokojne tempo może wpłynąć pozytywnie na nasze życie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com