wtorek, 26 września, 2023
+

  Tomasz Skoczylas liderem Nowej Demokracji TAK na Podkarpaciu

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Budowany od kilku miesięcy społeczny – samorządowy Ruch Marka Materka przeobraził się w partię polityczną Nowa Demokracja TAK, która weźmie udział w wyborach parlamentarnych na jesień. Liderem nowej partii na Podkarpaciu jest Tomasz Skoczylas – propagator kultury startupowej w Rzeszowie i aktywista zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności.

  Tomasz Skoczylas to przede wszystkim ojciec Wiktora i Laury oraz mąż Kasi – jak powtarza to jest jego największe osiągnięcie – reszta to dodatek.

  Posiada tytuł magistra administracji i zarządzania w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, absolwent Wyższej Szkoły Prawa i Administracji z siedzibą w Przemyślu. W roku 2013 obronił pracę dyplomową, której tematem była „Bezczynność organu administracji publicznej”.

  Lider nowej partii od 2015 r. uczestniczył w tworzeniu pierwszego ruchu miejskiego w Rzeszowie – Rzeszów Smart City, zdobywając przy tym wiedzę na temat organizacji społecznych i naukowych funkcjonujących na ternie miasta Rzeszowa. Jako współzałożyciel przestrzeni kreatywnej dla startupów „Kwadrat”, w której z ramienia fundacji INUP kierował czteroosobowym zespołem ds. komunikacji. Członek zarządu Stowarzyszenia Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Wieloletni, społeczny doradca Konrada Fijołka Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa i obecnego prezydenta miasta Rzeszowa.

  Od 2014 r. zatrudniony jest w Urzędzie Miasta Rzeszowa, a od 2021 r. na stanowisku dyrektora Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab.

  Tomasz Skoczylas to również założyciel „Rozwój Głogowa Mieszkańcy” – ruchu społecznego skupiającego lokalnych aktywistów, mieszkańców zainteresowanych sprawami społeczności i poczuwających się do odpowiedzialności za dobro gminy. Wśród podejmowanych przez ruch inicjatyw były m.in. akcje zdrowotne i proekologiczne.

  Jego mocną stroną są umiejętności negocjacyjne i organizacyjne, lojalność oraz zaangażowanie, a motto, którym kieruje się w życiu zawodowym i osobistym: „Siła w ludzkiej systematyczności jest…”

  W wolnym czasie Tomasz Skoczylas spędza czas z rodziną, na siłowni lub na działce, zgłębia wiedzę o najnowszych technologiach, popularyzuje startupy oraz udziela się społecznie i tworzy struktury nowej partii na Podkarpaciu.

  Dlaczego Nowa Demokracja TAK?

  Każda inicjatywa niesie za sobą ogromny wkład pracy i ten wkład pracy na arenie samorządowej rozpoczął również prezydent Starachowic wykraczając z rozwojem Ruchu Marek Materek poza granice województwa świętokrzyskiego i zakładając partię Nowa Demokracja TAK.

  Nowa Demokracja TAK, której liderem w województwie podkarpackim jest Tomasz Skoczylas to polityczny start up dla wszystkich, którzy oczekują od polityki innej jakości. Partię tworzą osoby z ogromnym doświadczeniem, doskonale znane i cenione w swoich środowiskach lokalnych. Te osoby nie tylko mają dobre pomysły, ale przede wszystkim mogą pochwalić się wieloma rozwiązaniami, które z powodzeniem i sukcesem wprowadzili w życie. Rezultaty ich pracy każdy może zweryfikować i ocenić. Obecnie nowa partia liczy ponad 400 członków.

  Partia Nowa Demokracja TAK ma spójny kierunek, który Tomasz Skoczylas podjął już na rzecz działań lokalnych na ternie Gminy Głogów Małopolski i Miasta Rzeszowa.

  Wspólne działania samorządowców na arenie ogólnopolskiej to kampania społecznych działań, które realizowane są w oparciu nie o obietnice, ale o realne założenia, które wspólnie stopniowo spełniamy. Jest to dla mnie bardzo ważne, że mogę liczyć na wsparcie samorządowców jak również współtworzyć ruch, który jest spójny z moimi przekonaniami, które oznaczam #ZawszeDlaMieszkańców.

  – podkreśla Tomasz Skoczylas.

  W marcu na Rynku w Rzeszowie Marek Materek, założyciel Ruchu Marka Materka, a obecnie lider partii Nowa Demokracja Tak podczas konferencji prasowej zaprezentował 23 postulaty z programu wyborczego, a następnie spotkał się z mieszkańcami Podkarpacia w Hotelu Prezydenckim.

  Oto 23 postulaty partii Nowa Demokracja Tak:

  •  Tak dla prostego i stabilnego systemu podatkowego.
  •  Tak dla państwa przyjaznego osobom z niepełnosprawnościami.
  • Tak dla ogólnopolskiego programu in vitro.
  • Tak dla bezpośrednich wyborów marszałków województw.
  • Tak dla likwidacji powiatów.
  • Tak dla jednomandatowych okręgów wyborczych do rad miast / gmin / sejmików.
  • Tak dla ograniczenia liczby radnych o 1/3.
  • Tak dla bezpłatnego transportu publicznego.
  • Tak dla decyzji kobiet ws. aborcji.
  • Tak dla oddzielenia funkcji Prokuratora Generalnego od Ministra Sprawiedliwości.
  • Tak dla likwidacji kuratoriów oświaty.
  • Tak dla Programu Inwestycji Lokalnych dla placówek oświatowych.
  • Tak dla domów i bloków jako mini elektrowni.
  • Tak dla budowy tanich i dostępnych mieszkań.
  • Tak dla edukacji ekologicznej i zdrowotnej.
  • Tak dla rewitalizacji i termomodernizacji.
  • Tak dla bezpieczeństwa.
  • Tak dla niezależnych mediów publicznych.
  • Tak dla praw zwierząt.
  • Tak dla cyfryzacji usług publicznych.
  • Tak dla państwa przyjaznego obywatelom.
  • Tak dla dofinansowania psychiatrii dla dzieci i młodzieży.
  •  Tak dla szkoły otwartej i wolnej od ideologii.

  Tomasz Skoczylas na stronie internetowej partii Nowa Demokracja TAK zwraca się do osób, które tak jak on nie tylko mają dobre pomysły, ale przede wszystkim mogą pochwalić się wieloma rozwiązaniami, które z powodzeniem i sukcesem wprowadzili w życie:

  Walczymy o Polskę otwartą, uczciwą, bezpieczną, mocną gospodarczo. Mamy energię, kompetencje, doświadczenie i pomysły na to jak zmieniać Polskę na lepsze miejsce do życia dla wszystkich Obywateli.

  – zapewnia Tomasz Skoczylas.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com