piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się Międzynarodowy Dzień Dziecka organizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców Podkarpacia oraz młodych gości z Ukrainy na Międzynarodowy Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca na bulwarach w Rzeszowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 19:00. Honorowym patronatem wydarzenie objęła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Organizatorzy zdołali zgromadzić blisko 50 podmiotów, które zaangażowały się w organizację tego przedsięwzięcia. Wojewoda podkreśliła, że w ostatnich latach nie było sprzyjających warunków do organizacji dużych imprez, dlatego tym bardziej warto wziąć udział w Dniu Dziecka.

  Chcemy wspólnie z dziećmi polskimi i ukraińskimi świętować ten radosny dzień. Chcemy pokazać, że można dobrze się bawić we własnym towarzystwie. Przeszkadzała nam epidemia. W ubiegłym roku w obliczu wojny trwającej na Ukrainie nie było okoliczności do tego, aby zaznaczyć Dzień Dziecka w sposób wyjątkowo uroczysty. W tym roku zapraszamy dzieci polskie oraz dzieci ukraińskie do wspólnej zabawy.

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  Patronat nad Dniem Dziecka objęli również posłowie z Podkarpacia: Krzysztof Sobolewski, poseł do Sejmu RP, oraz Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego. Poseł Krzysztof Sobolewski zauważył, że dla dzieci uchodźców przebywających na Podkarpaciu jest to doskonała okazja, aby oderwać się od wojennych wspomnień.

  To ważne, by choć na jeden dzień zapomniały o tym, co tam się dzieje i tutaj przypomniały sobie co oznacza radość i zabawa.

  Krzysztof Sobolewski, poseł na sejm PiS
  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Program wydarzenia jest bardzo bogaty. Dla najmłodszych uczestników zaplanowano wiele atrakcji, takich jak gry, zabawy, specjalnie przygotowane animacje, miasteczko dmuchańców oraz Mini Zoo. Na dzieci czekać będzie blisko 50 stoisk promocyjno-rozrywkowych instytucji publicznych, prywatnych oraz społecznych. Podczas imprezy obecny będzie znany z programu „Pytanie na śniadanie” szef kuchni, Jerzy Nogal, który poprowadzi warsztaty kulinarne oparte na lokalnych recepturach. Nie zabraknie również potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Na scenie wystąpią także podopieczni Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, zespół Fiesta ze Lwowa oraz Patryk Mateja.

  O godzinie 15:00 rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Holi Święto Kolorów, który będzie częścią Międzynarodowego Dnia Dziecka w Rzeszowie.

  – Pierwszy czerwca to najlepszy moment, abyśmy wspólnie podziękowali naszym dzieciom za to, że tak pięknie pokazały, jak we współczesnym świecie należy pomagać. Chcemy także pomóc dzieciom chroniącym się u nas przed wojną i wspólnie świętować ten dzień.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com