sobota, 30 września, 2023
+

  Sześć dekad istnienia Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W auli Politechniki Rzeszowskiej obyła się w sobotę 27 maja uroczysta gala z okazji 60-lecia istnienia Zespołu Szkół Energetycznych im gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie.

  Przez sześć dekad Zespół Szkół Energetycznych wpisał się w krajobraz Rzeszowa, a jego absolwenci zdobyli uznanie na całym świecie. Wojewoda, przemawiając podczas uroczystości jubileuszowej, podkreślił, że osiągnięcie to było możliwe dzięki zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli. 60 lat istnienia szkoły stanowi wyraźny dowód na to, że stała się ona wyjątkową rodziną, otwierającą drogi rozwoju dla uczniów i absolwentów. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podczas uroczystej akademii, zaznaczyła, że ogromne zasługi w tym zakresie mają kadra pedagogiczna i kolejni dyrektorzy placówki.

  Podczas gali uhonorowano tytułami przyjaciela szkoły osoby reprezentujące różne instytucje i firmy, które wspierają działalność szkoły oraz uczniów i absolwentów. W jubileuszowej akademii udział wzięli także członek zarządu województwa Stanisław Kruczek, wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Mirosław Kwaśniak. Nie zabrakło również przedstawicieli jednostek oświatowych, przedsiębiorców, a także byłych nauczycieli i absolwentów szkoły „Energetyka”.

  Zespół Szkół Energetycznych skutecznie dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do wymagań rynku pracy. Proces kształcenia opiera się na bliskiej współpracy z renomowanymi firmami nie tylko z regionu. Nauczanie ma wyraźny charakter praktyczny, nie ogranicza się jedynie do organizacji praktyk zawodowych dla uczniów, ale obejmuje również szkolenia branżowe dla uczniów i nauczycieli, umożliwiające zapoznanie się z najnowszymi technologiami stosowanymi w przedsiębiorstwach. Szkoła nie tylko współpracuje z firmami, ale również podejmuje działania we współpracy z uczelniami wyższymi, takimi jak Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Zespół Szkół Energetycznych ściśle współpracuje także z instytucjami, takimi jak Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa i Fundacja „Troska”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com