sobota, 30 września, 2023
+

  Spotkanie z aktorem teatralnym, Markiem Kępińskim w bibliotece na Dąbrowskiego

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z aktorem – Markiem Kępińskim, w ramach cyklu Wieczór z Melpomeną w bibliotece. Wstęp na spotkanie jest wolny. Na wszystko zaprasza Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33a już 29 maja 2023 r., godz. 17.00, gdzie odbędzie się to spotkanie.

  Kim jest zaproszony gość?

  Marek Kępiński – urodził się w Zamościu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu (Wydział Zamiejscowy PWST w Krakowie).  Pracował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, w Teatrze im. Stefana  Żeromskiego w Kielcach. Od roku 2007 jest aktorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Występuje  także w rzeszowskim Teatrze Bo Tak.

  Obecnie gra w spektaklach: Skrzypek na dachu (główna rola – Tewje Mleczarz), Okno na parlament, Wiśniowy sad, Mistrz i Małgorzata, Iwona księżniczka Burgunda, Kolacja dla głupca, Szalone nożyczki, Piaf, Chory z urojenia, Hiob’51, Zapiski oficera Armii Czerwonej (Teatr Siemaszkowej) i Śmiech wzbroniony (Teatr Bo Tak).

  Na stronie internetowej rzeszowskiego teatru, w zakładce „zespół”, gdzie jest wiele ciekawych informacji o aktorach, Marek Kępiński napisał : „aktorem zostałem za sprawą mojej pani polonistki z liceum, która odkryła przede mną magię teatru. Wraz z nią przygotowaliśmy sztukę, którą, dzięki jej wysokiemu poziomowi, udało nam się zaprezentować na profesjonalnej scenie w Warszawie w teatrze u państwa Machulskich. Było to dla mnie wielkie przeżycie, które ugruntowało mnie w przekonaniu, że zawód aktora jest tym, co chcę robić w życiu i postanowiłem związać moje życie z teatrem. Pierwszy egzamin do Szkoły Teatralnej w Krakowie zakończył się, niestety, niepowodzeniem. Zacząłem wówczas uczęszczać do Studium Kulturalno-Oświatowego, gdzie miałem przyjemność współpracować z reżyserem i kierownikiem literackim w Teatrze Groteska Ewą Marcinkówną, która przyjechała do nas realizować spektakl słowno-muzyczny. To ona swoim wsparciem i zaangażowaniem przekonała mnie, bym nie odpuszczał i walczył o swoje marzenie bycia aktorem. Rzeczywiście w następnym roku znów przystąpiłem do egzaminu wstępnego. Tym razem los się do mnie uśmiechnął, dostałem się i rozpocząłem studia aktorskie, które wspominam bardzo mile prócz… zajęć z baletu…”.

  Na dalsze wspomnienia o sztukach, rolach, teatrze, aktorstwie, anegdotach teatralnych związanych z Markiem Kępińskim zapraszamy do Wypożyczalni Głównej 29 maja br. o godz. 17.00.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com