piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Wyjątkowe spotkanie z Magdą Puzio, autorką książek z cyklu „Nowa Rzeczywistość”, w których akcja toczy się w trakcie trwania pandemii

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z Magdą Puzio. Miejscem mityngu będzie biblioteka przy ul. Słowackiego 11. Wstęp jest wolny. Autorka książek zaprasza  już 30 maja 2023 r., w najbliższy wtorek, o poranku, o godz. 9:00.

  Kim jest gość biblioteki?

  Magda Puzio – pisarka-marzycielka, jarosławianka która nawet najmniejsze, najbardziej niepozorne rzeczy potrafi przekształcić w źródło wielkiej inspiracji. Autorka dwutomowego cyklu „Nowa Rzeczywistość”. Magda Puzio tworzy w swych książkach świat nam odległy, a jednocześnie bliski. Odległy, gdyż nikt z nas nie chciałby w nim egzystować – skrępowany, pozbawiony wolności i swobody, nieustannie sprawdzany i inwigilowany. Bliski gdyż opowiada o zwykłych ludziach, o kobietach pragnących miłości oraz czerpiących radość ze swych pasji i swej przyjaźni. To antyutopia naznaczona pandemią, w której każdy marzy o tym aby po prostu być sobą, być wolnym.

  To co wyróżnia autorkę, to bardzo dobrze przygotowany warsztat pisania i tworzenia opowieści. Mimo, iż „Nowy ruch” jest jej drugą powieścią, możemy dostrzec czystość języka oraz rozwój w konstrukcji fabularnej. Z pewnością, dzięki talentowi, ale także niezwykłej odwadze, pani Magda nieraz nas zaskoczy, skłaniając do głębokich refleksji o naszym życiu, nie ważne czy otoczonym sielankową małomiasteczkowością czy wielką, głośną metropolią. Pisarka bowiem nie boi się podejmować trudnych tematów, jednak jej dzieła czyta się niezwykle lekko, bez problemu utożsamiając się ze zwykłymi-niezwykłymi bohaterkami.

  Mimo, iż świat ukazany w „Nowej Rzeczywistości” jest przez wielu nie do zaakceptowania, nie trudno się w nim zanurzyć.

  Strona autorki: Magda Puzio – Nowa Rzeczywistość (piszemagdapuzio.pl)

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com