czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Tylko cztery dni zostały, by zgłosić się do konkursu „Cyfrowe jutro” skierowanego do rzeszowskich przedszkolaków!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Konkurs “Cyfrowe Jutro” skierowany jest do rzeszowskich przedszkolaków, a jego celem jest zarówno rozwijanie w dzieciach kreatywności i umiejętności plastycznych, jak również zwiększenie wśród nich świadomości dotyczącej technologii i przyszłości. 

  Tematyka konkursu skupia się wokół pojęcia “płatności” oraz związanego z nimi bezpieczeństwa. Tym samym, składający się z dwóch elementów projekt konkursowy przedstawiać powinien historię współgrającą z tematyką konkursu – począwszy od barteru, przez banknoty i monety, po płatności bezgotówkowe i cyfrowe, takie jak karty płatnicze i płatności mobilne.

  Elementy składowe projektu to: 

  1)         kolaż plastyczny składający się z 10 oddzielnych scen, które przedstawiają (wybraną przez Organizatora, czyli Fundację KIR Na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium) historię związaną z tematem „Cyfrowe Jutro”, 

  2)         film prezentujący projekt, w którym pokazany zostanie zarówno proces tworzenia pracy, jak również opowieść dzieci na temat ich wizji „Cyfrowego Jutra” (czas filmu nie powinien przekroczyć 10 minut). 

  Gotowe projekty, czyli zdjęcie kolażu oraz film, należy umieścić na chmurze szkoły, a następnie przesłać link do pobrania filmu na wskazany adres mailowy. W temacie maila należy wpisać hasło “Cyfrowe Jutro”, nazwę przedszkola oraz dane kontaktowe Opiekuna grupy. Otrzymany projekt, zgłoszenie oraz link do filmu Organizator zatwierdzi drogą mailową- wyjaśnia Tomasz Skoczylas, dyrektor Centrum Innowacji Miejskich- Urban Lab

  Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są drogą mailową na adres: jpuzio@erzeszow.pl do 29 maja br., projekty – do 15 czerwca br.

  Zwycięskie przedszkole zaproszone zostanie do Urban Labu po odbiór nagrody głównej, którą jest voucher na zakup materiałów plastycznych o wartości 5 000,00 zł. Dzieci otrzymają również oficjalne podziękowania, a także upominki od Fundatora nagrody głównej, czyli Fundacji KIR Na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium – dodaje Skoczylas. 

  Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 23 czerwca br. 

  Organizatorem konkursu jest: Gmina Miasto Rzeszów we współpracy z Fundacją KIR Na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com