piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Końcem lipca odbędzie się „CARPATHIA FESTIVAL”. Znamy program jednego z najważniejszych festiwali w Rzeszowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To będzie już 19. edycja jednego z najbardziej popularnych festiwali na mapie całego Podkarpacia. Rzeszów zaprasza na Carpathia Festival, który odbędzie się od 22 do 23 lipca 2023 roku. Znamy już imiona i nazwiska głównie młodych wokalistów, którzy zakwalifikowali się do przesłuchań. A one odbędą się w Filharmonii Rzeszowskiej. Znamy także skład jurorski, który jak co roku wybierze zwycięzcę muzycznych rozgrywek. Podajemy zatem szczegóły największej imprezy muzycznej w Rzeszowie. Warto dodać, że bilety na oba dni koncertów są już dostępne, a podczas całego wydarzenia posłuchamy nie tylko uczestników, walczących o nagrodę, ale też inne koncerty zaproszonych gości oraz podopiecznych Centrum Sztuki Wokalnej pod kierownictwem Anny Czenczek.

  Do konkursu o nagrodę główną, czyli Grand Prix stanie w sumie piętnastu finalistów. Warto tutaj dodać, że w tym roku napłynęła ogromna liczba zgłoszeń do festiwalu z takich krajów jak: Chorwacja, Irlandia, Litwa, Łotwa, Malta, Norwegia, Słowacja, Szkocja, Wielka Brytania, Niemcy i Ukraina, a także oczywiście z wielu miast i miasteczek z całej Polski. Jury w składzie Danuta Błażejczyk (przewodnicząca), Maciej Błażewicz i Maciej Gnatowski wytypowało finałową piętnastkę. Zaprezentują się oni w sobotę, 22 lipca o godzinie 19:30, w Filharmonii Podkarpackiej Do niniejszego konkursu zakwalifikowali się oraz tym samym wystąpią na rzeszowskiej scenie:

  1.         Sonja Agata Biscan (Zagrzeb/Chorwacja)

  2.         Klaudia Borczyk (Warszawa/Polska)

  3.         Sargis Davtyan (Imielin/Polska)

  4.         Anna Federowicz (Karsin/Polska)

  5.         Blanka Hodurek (Kraków/Polska)

  6.         Mario Junes – (Wilno/Litwa)

  7.         Ola Kędra (Humniska/Polska)

  8.         Magdalena Lasota (Kobyłka/Polska)

  9.         Anna Malacina-Karpiel (Poronin/Polska)

  10.       Anastasia Mudryk „Nasu” (Lwów/Ukraina)

  11.       Anastazja Nowak (Małoszki/Polska)

  12.       Mark Portelli (Marsaxlokk/Malta)

  13.       Matej Smutny (Dubravy/Słowacja)

  14.       Kashia Vega (Szczecin/Polska)

  15.       Kinga Wołoszyn (Józefin/Polska)

  Warto także dodać, że finaliści powalczą o nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł na dofinansowanie wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej oraz zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji Festiwalu. Do wygrania są także inne wspaniałe nagrody. 

  Tegorocznego zwycięzcę wytypuje jury, w składzie z przewodniczącym, Markiem Kościkiewiczem z zespołu De Mono. W komisji zasiądzie również: Danuta Błażejczyk, Dorota Daszykowska-Brud, dr Izabela Fac, prof. Anna Janosz, prof. Elżbieta Krzemińska, Beata Molak, Michał Wojnarowski i Witold Walawender.

  Oprócz ich występów, będą też inne koncerty, na które z całego serca zapraszają już teraz organizatorzy. Jednym z nich będzie „We wspólnym rytmie serc” poświęcony twórczości Seweryna Krajewskiego i Krzysztofa Dzikowskiego – z okazji jego 60-lecia pracy twórczej, który będzie Gościem Honorowym Festiwalu wraz z Ireną Santor, której największe przeboje usłyszymy w koncercie pt. „Tych lat nie odda nikt” w wykonaniu Danuty Błażejczyk, Moniki Urlik i Kamila Franczaka FRANKY, a także Artystów z Centrum Sztuki Wokalnej z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej i Zespołu Smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.

  Jeśli chcesz zostać słuchaczem i zasiąść na widowni festiwalu, warto wykupić już teraz bilet, który znajduje się na stronie internetowej www.carpathia.rzeszow.pl oraz https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/carpathia-festival.

  Jeszcze raz bardzo gorąco zapraszamy, życząc finalistom wygranej!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com