piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Już jutro i pojutrze do WSIiZ zjadą się studenckie koła naukowe z całej Polski, by przedstawić w sumie 77 referatów  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  24 i 25 maja br. w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej odbędzie się XIV edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”, której celem jest promocja działalności młodych naukowców, prezentacja badań i poglądów oraz integracja środowisk akademickich.

  Cykliczna konferencja „Nauka i pasja kluczem do sukcesu” została powołana do życia przede wszystkim po to, aby stworzyć przestrzeń dla prezentacji zainteresowań naukowych przez studentów WSIiZ. Interdysycyplinarna formuła konferencji, a także jej przyjazny klimat sprzyjający naukowym dyskusjom, przyciągały coraz więcej uczestników zewnętrznych – najpierw z zaprzyjaźnionych kół naukowych, a potem także pracowników naukowych z uczelni z całej Polski. W XIV. edycji konferencji około 2/3 uczestników reprezentuje inne uczelnie (nie tylko z Podkarpacia, ale także z Warszawy, Krakowa, Słupska, Wrocławia czy Wałbrzycha), a tylko  1/3 stanowią referenci z WSIiZ. Program konferencji pokazuje jak znakomicie nasza „naukowa” młodzież potrafi zidentyfikować problemy społeczne, ekonomiczne, technologiczne i kulturowe, i jak z pasją próbuje na nie reagować. Jest to kolejny rok, kiedy uczestnikom konferencji proponujemy panel „Zrównoważony rozwój”, który zresztą cieszył się wśród uczestników taką popularnością, że będzie realizowany w obydwu dniach konferencji, co tylko potwierdza ogromne zainteresowanie tematyka działań na rzecz przeciwdziałania skutkom dewastacji środowiska naturalnego. Ze względu na rozwój Kolegium Medycznego i uruchomienie nowego kierunku: Biomedycyna bardzo cieszy mnie bogaty i ciekawy program panelu Nauki medyczne i zdrowie, w którym pojawiają się referaty poświęcone m.in. zwalczaniu nowotworów, właściwości leczniczych wybranych produktów, czy wypaleniu zawodowemu. Jestem przekonana, że tegoroczna konferencja będzie prawdziwym festiwalem nauki i pasji – mówi dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ, Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej WSIiZ.

  W ramach wydarzenia odbędzie się pięć paneli tematycznych, w których młodzi naukowcy zaprezentują 77 referatów. Będą to:

   Zrównoważony rozwój – panel tematyczny pod honorowym patronatem Europe Direct Rzeszów. Tematyka panelu koncentruje się wokół roli i znaczenia zrównoważonego rozwoju we wszystkich obszarach naszego życia, szczególnie w obrębie środowiska, społeczeństwa i gospodarki, na wielu poziomach: zarówno lokalnym, regionalnym, krajowym jak i międzynarodowym. W panelu wezmą udział m.in. mgr Wiktor Walczak ze Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu czy Natalia Jankowska z Akademii Pomorskiej w Słupsku. Moderatorkami będą dr Justyna Berniak-Woźny oraz mgr Ewa Nowak-Koprowicz.

  Innowacje w ekonomii i zarządzaniu – panel obejmuje zagadnienia z obszaru nauk społecznych i ekonomicznych, a wystąpienia poświęcone współczesnym problemom gospodarczym, tendencjom rynkowym w skali globalnej i krajowej oraz rozwojowi innowacyjnej gospodarki.  W panelu wezmą udział m.in. dr Małgorzata Chackiewicz z Akademii Sztuki Wojennej czy dr Andrzej Gołębiowski, prof. WSH z Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Moderatorem będzie dr inż. Sylwia Olszańska z Katedry Logistyki i Inżynierii Procesowej WSIiZ.

  Innowacje technologiczne i IT (moderator: dr Marek Jaszuk) – panel obejmuje m.in. kwestie związane z rozwojem nowych technologii IT (technologie mobilne, bezpieczeństwo informacji, internet rzeczy, big data), nowymi zagadnieniami z zakresu marketingu i mediów (m.in. marketing automation) a także z dynamicznym rozwojem rynku startupów (crowdfunding, finansowanie innowacji przez fundusze VC oraz aniołów biznesu). W panelu wezmą udział m.in. mgr Emilia Zeuschner z Politechniki Koszalińskiej czy dr Karol Suchenia i mgr inż. Anna Suchenia z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Moderatorem będzie dr Marek Jaszuk z Katedry Zastosowań Systemów Informatycznych WSIiZ.

   Nauki medyczne i zdrowie – panel obejmuje prezentacje wyników badań z zakresu osiągnięć współczesnej medycyny i zagadnień związanych ze zdrowiem, rehabilitacją i kosmetologią. Jest adresowany do osób, których zainteresowania naukowe ściśle wiążą się z zagadnieniami z zakresu fizjoterapii, metod terapii schorzeń natury rozwojowej i genetycznej, metod leczenia i terapii osób trwale unieruchomionych, form i sposobów terapii zaburzeń natury emocjonalnej; profilaktyki wad postawy; leczenia otyłości i innych chorób cywilizacyjnych. W panelu wezmą udział m.in. Sylwia Mroszczyk z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie czy Piotr Styczeń ze Szkoły Śpiewu Muzyki Liturgicznej w Warszawie. Moderatorami będą dr hab. Konrad Szychowski, prof. WSIiZ i dr Marlena Krawczyk-Suszek.

  Komunikacja marketingowa i nowe media – panel obejmuje tematy bliskie dziennikarstwu i komunikacji marketingowej, takie jak: metody wykorzystywane w badaniach nad mediami, ewolucja rynku prasowego, narzędzia i formy komunikacji marketingowej. W panelu wezmą udział m.in. Karolina Sondej i Weronika Góra z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie czy Mateusz Bacik z WSIiZ. Moderatorem będzie mgr Karolina Góraj.

  W każdym panelu zostanie przeprowadzony konkurs na najciekawszą prezentację. Najlepsze wystąpienie organizatorzy nagrodzą kartami prezentowymi do księgarni. Podczas konferencji odbędą się też „Warsztaty kreatywnego rozwiązywania problemów”, przeprowadzone przez mgra Rafała Rydzewskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wybrane referaty prezentowane podczas konferencji, po pozytywnej recenzji, mogą zostać opublikowane w czasopismach znajdujących się w wykazie MEiN: Financial Internet Quarterly (40 pkt.), Studia Humana (40 pkt.) oraz Soci@lCommunication (20 pkt.).

  Program i szczegółowe informacje dostępne są na stronie konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu ” (https://naukaipasja.com.pl/) oraz na Facebooku konferencji:

  https://www.facebook.com/naukaipasja.

  Wydarzenie po raz kolejny otrzymało wsparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka”. Panel „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ” został objęty patronatem Europe Direct Rzeszów. Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com