czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Kamil Jachyra, 16-latek z Mielca zaśpiewa podczas festiwalu w Opolu. Życzymy wygranej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kamil Jachyra to młody, nastoletni, utalentowany mieszkaniec Mielca. Uczy się na co dzień w V Liceum Ogólnokształcącym  w Mielcu. Jest także podopiecznym Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie gdzie uczy się śpiewu pod kierunkiem dr Anny Czenczek. 17 grudnia, ubiegłego roku wygrał program telewizyjny „Szansa na Sukces 2022”. Do finału trafił dzięki wygranej w odcinku z Robertem Chojnackim, podczas którego zaśpiewał utwór „Zostańmy sami”. Tym samym Kamil zakwalifikował się do tego, by wystąpić na dużej scenie 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2023 w kategorii „debiuty” z piosenką pt. „Kocham Cię”.

  16-latek powalczy o nagrodę imienia Anny Jantar i będzie rywalizował z innymi artystami młodego pokolenia. Koncerty potrwają od 9 do 11 czerwca 2023 roku. Wszyscy widzowie oraz publiczność będzie mogła posłuchać Kamila 9 czerwca, pierwszego dnia festiwalu.

  O godz. 22:30 TVP1 zaprasza do oglądania muzycznych rozgrywek w kategorii „Debiuty”. W koncercie obok Kamila wystąpią młodzi artyści, tacy jak: Konrad Baum, Magda Bereda, Ewa Novel, Felivers, Jan Majewski, Ada Szulc, Klaudia Kowalik (laureatka opolskich eliminacji do koncertu Debiuty), Martyna Wójcik (laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki). Zwycięzcę wyłoni Jury Konkursu, ale nie tylko. Młodzi, zdolni wykonawcy powalczą również o nagrodę widzów, której zwycięzca wyłoniony zostanie w drodze głosowania.

  Podczas koncertu piątka jurorów – Marek Sierocki, Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, Piotr Kupicha i przedstawiciel Miasta Opole – oceni młodych artystów. Debiuty urozmaici występ znanych i lubianych wykonawców, na scenie pojawią się: Doda, Gromee, Blue Cafe i Feel. Koncert poprowadzą Edyta Herbuś i Olek Sikora.

  Zapraszamy do oglądania oraz oczywiście głosowania! Trzymamy mocno kciuki za Kamila!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com