czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej obchodził swoje święto

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 22 maja w Przemyślu obchodzono 32. rocznicy powstania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

  Podczas uroczystości wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i wicemarszałek Piotr Pilch zostali uhonorowani Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy Świętej. Następnie w siedzibie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia dla funkcjonariuszy SG oraz otwarto salę pamięci BiOSG.

  Funkcjonariusze SG byli pierwszymi, którzy z jednej strony mając na uwadze ochronę granic RP – zabezpieczali je – z drugiej strony okazali współczucie i człowieczeństwo dla tych, którzy szukali bezpieczeństwa po naszej stronie granicy.

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  W trakcie apelu wojewoda Ewa Leniart i wicemarszałek województwa Piotr Pilch zostali odznaczeni Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej. Dekorację przeprowadził komendant BiOSG, gen. SG Andrzej Popko. Dzisiaj została także otwarta sala tradycji Bieszczadzkiego Oddziału SG, która zawiera eksponaty związane z historią formacji.

  Bieszczadzki Oddział SG w sposób ciągły prowadzi nabór nowych funkcjonariuszy do służby. W 2022 roku wcielono 100 młodych adeptów. W roku bieżącym planowane jest przyjęcie 135 funkcjonariuszy, będzie to największe wcielenie na przestrzeni ostatnich lat.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com