piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Dzieci w ubiegłą sobotę tworzyły komiksy pod okiem Wojciecha Birka

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ubiegłą sobotę, 13 maja 2023 roku, w ramach cyklicznych warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży w Galerii BWA (Biura Wystaw Artystycznych), odbyło się wyjątkowe spotkanie z Wojciechem Birkiem – uznanym tłumaczem komiksów, ich twórcą i krytykiem. Jak się okazało, zajęcia cieszyły się sporą frekwencją dzieci i młodzieży.

  Warsztaty, w trakcie których dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi rozpoczęły się o godzinie 10. Co więcej, warsztaty były bezpłatne. Zajęcia były wydarzeniem towarzyszącym wystawie Bogusław POLCH – Retrospektywa, która potrwa tylko do końca tego tygodnia! Zapraszamy.

  Kim jest artysta, który prowadził zajęcia z komiksu?

  Wojciech Jakub Birek (ur. 17 października 1961 w Rzeszowie) – polski twórca, krytyk oraz tłumacz z języka francuskiego komiksów, nauczyciel akademicki, literaturoznawca, doktor habilitowany.

  Absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego (1988). Pracę magisterską pt. Poetyka opowieści rysunkowej. Zagadnienie potencjalności tworzyw, napisał pod kierunkiem prof. dr hab. Teresy Cieślikowskiej. W 2005 na Uniwersytecie Rzeszowskim obronił pracę doktorską pt. Główne problemy teorii komiksu, napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Stanisława Uliasza. W 2020 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. Henryk Sienkiewicz w obrazkach. Rysunki Henryka Sienkiewicza i obrazkowe adaptacje jego powieści. Od wielu lat jest członkiem i przewodniczącym jury konkursu na komiks odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W 2021 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com