środa, 28 lutego, 2024
+

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie otrzymała dofinansowanie do organizowanych przedsięwzięć!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Informujemy, że Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie w ramach programu Partnerstwo dla książki uzyskała w 2023 roku podwójne dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację działań promujących czytelnictwo oraz wzmacniających rolę biblioteki jako jednego z ośrodków lokalnego życia kulturalnego.

  Pierwszy z dofinansowanych projektów to „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”, w ramach którego od czerwca do grudnia 2023 roku gościć będziemy w naszych progach cenionych twórców literatury faktu oraz literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak wskazuje nazwa projektu, dyskusje w trakcie spotkań toczyć się będą nie tylko wokół książek i literatury, ale dotyczyć też będą aktualnych i ważnych spraw, które zaproszeni pisarze i reporterzy przybliżają w swoich tekstach.

  Drugi doceniony projekt to „Letnie Ogrody Literackie”, czyli kolejna odsłona znanego już rzeszowianom i lubianego cyklu plenerowych spotkań autorskich odbywających się w zielonej przestrzeni Ogrodów Bernardyńskich. W niedzielne popołudnia lipca, sierpnia i września 2023 roku Ogrody ponownie rozbrzmiewać będą gwarem rozmów o literaturze i sztuce koncentrujących się wokół twórczości zaproszonych gości.

  O szczegółach wydarzeń zaplanowanych w ramach obu projektów biblioteka informować będzie na bieżąco na stronie internetowej, na fanpage’u biblioteki na Facebooku, a także poprzez lokalne media.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com