poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Tajemnice produkcji zdrowej, ekologicznej żywności poznamy już niedługo na kanale YouTube WSIiZ!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zapraszamy do obejrzenia wykładu on-line, który ukaże się już 17 maja 2023 roku na kanale YouTube WSIiZ, który poprowadzi dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ pod tytułem „Jak dbać o klimat, jeść zdrową żywność i nie głodować?”. Śledź na bieżąco kanał YouTube Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, a film z wykładem ukaże się już w środę za tydzień, o godzinie 18:00. Hasłem przewodnim 4. edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” jest „Razem na rzecz lepszego jutra”.

  Prezydent WSIiZ, dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, przekonuje, że troska o Ziemię i zaspokojenie potrzeb człowieka nie stoją ze sobą w sprzeczności i można dbać o nie jednocześnie. O tym, jak łączyć troskę o klimat i bioróżnorodność z dbałością o zdrowie i komfort ludzi opowie podczas swojego wykładu z cyklu „Przybij piątkę nauce”.

  Świat już wie, że trzeba walczyć z ociepleniem klimatu i wiele przedsięwzięć służy temu, żeby energia odnawialna obniżyła emisję gazów cieplarnianych

  – dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ.

  Prezydent WSIiZ zwraca jednak uwagę, że mało się mówi i jeszcze mniej robi w sprawie innego potężnego wyzwania, jakim jest przemysłowa metoda produkcji żywności. Podczas wykładu prof. Pomianek przedstawi zarówno negatywne skutki działalności człowieka, takie jak degradacja gleby, wody oraz fitoplanktonu, jak i przedstawi możliwe rozwiązania.

  Przedstawię rozwiązanie na przykładzie Polski. Pokażę, jak można ten niezwykle trudny problem rozwiązać. Wystarczy tylko obniżyć spożycie mięsa, postawić na więcej białka roślinnego, żeby efekty były zdumiewające i żebyśmy mogli powrócić do utraconego raju, gdzie można w symbiozie z przyrodą produkować zdrową żywność, cieszyć się piękną naturą. Jeśli tego nie zrobimy, to znaczy, że bezwolnie zmierzamy do piekła

  – dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ.

  Dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, Prezydent WSIiZ jest pomysłodawcą, głównym twórcą, wieloletnim Rektorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Obecnie główny obszar jego zainteresowań związany jest z problematyką zarządzania zasobami ludzkimi, jak też tworzeniem infrastruktury okołobiznesowej z zakresu edukacji, badań i doradztwa.

  Od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz stworzenia efektywnego systemu szkolnictwa wyższego opartego na zasadach rzetelnej konkurencji, inicjator przedsięwzięć na rzecz unowocześniania polskich szkół wyższych. Autor wielu publikacji i ekspertyz na temat systemu szkolnictwa wyższego w Polsce. To m.in. dzięki jego staraniom studenci uczelni niepaństwowych otrzymują stypendia finansowane z budżetu państwa.

  Jego pasją jest kontakt z przyrodą, na łonie której stara się spędzać każdą wolną chwilę. Z pasją zbiera grzyby i wytwarza wzmacniające zdrowie nalewki owocowe. Wielką radość sprawia mu zwiedzanie zespołów pałacowo-parkowych oraz zgłębianie procesów cywilizacyjnych.

  Wykład pt. „Jak dbać o klimat, jeść zdrową żywność i nie głodować?” jest kolejnym spotkaniem w ramach tegorocznej edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”. Hasłem przewodnim IV edycji cyklu jest „Razem na rzecz lepszego jutra”.

  Jest to seria wykładów poświęcona klimatowi i naturze. Będziemy rozmawiać m.in. o klimacie, jego zmianach, bioróżnorodności, produkcji żywności, ale też o transformacji cyfrowej

  – prof. dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

  Sprawdź, jakie działania podejmuje WSIiZ w zakresie zrównoważonego rozwoju. Spotkanie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com