środa, 17 lipca, 2024
+

  Chciał dać łapówkę, bo nie chciał mandatu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Propozycję uniknięcia kary w zamian za łapówkę złożył policjantom mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Miało to skłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Łapówka miała uchronić mężczyznę przed konsekwencjami za popełnione wykroczenie. Teraz 44-latek dodatkowo odpowie za popełnione przestępstwo.

  W sobotę 6 maja, ustrzyccy policjanci ruchu drogowego, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy jadący przez w miejscowość Brzegi Dolne. Przed godz. 18, kierujący osobowym hyundaiem, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 92 km/h. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

  Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, którego się dopuścił, włożył do radiowozu pieniądze.

  Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa, oznajmili 44-letniemu mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zabezpieczyli pieniądze i przewieźli mężczyznę do komendy. Tam, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych, a na jego konto trafiło 11 punktów karnych.

  Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przesłuchany i usłyszał zarzut. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com