czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Stal Rzeszów wygrała 89. piłkarskie Derby Rzeszowa

Stal Rzeszów wygrała mecz derbowy w ramach 89. Derbów Rzeszowa. W sobotę 29 kwietnia pokonała Resovię Rzeszów 2:1 (2:0). Od 88. minuty Resovia grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartłomieja Wasiluka. Dzięki temu zwycięstwu awansowała na 6 miejsce w tabeli.

W 13. minucie piłka znalazła się w pobliżu pola karnego Resovii. Dobrze z piłką zachował się Patryk Małecki, który uderzył na dalszy słupek. Wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

W 20. minucie z rzutu wolnego z około 20 metrów uderzał Marek Mróz piłka po uderzeniu pomocnika Resovii poszybowała nad poprzeczką bramki Krzysztofa Bąkowskiego

W 23. minucie piłkę w środku boiska przejął Krzysztof Danielewicz zagrał do Damiana Michalika, który wycofał do Dominika Marczuka, który zdecydował się na uderzenie tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Branislava Pindrocha. Słowacki bramkarz nie dał się zaskoczyć.

W 28 minucie Piotr Głowacki wykonywał rzut rożny. PIłka trafiła przed pole karne. Gdzie na uderzenie zdecydował się Bartłomiej Poczobut. Jego uderzenie nie sprawiło problemu bramkarzowi Resovii.

W 45. minucie piłke w polu karnym opanował Małecki wycofał do Andreji Prokicia, który zagrał wzdłuż bramki. Piłka trafiła do Michalika, który z pierwszej piłki trafił do siatki. Piłka odbiła się jeszcze od nóg jednego z obrońców Resovii.

Tuż po przerwie bramkę kontaktową zdobyła Resovia. Kamil Antonik podał do Mehdi Lehaire, jego uderzenie zostało zablokowane. PIłka trafiła do Marka Mroza, który technicznym uderzeniem pokonał bezradnego Krzysztofa Bąkowskiego. To 7 trafienie pomocnika Resovii w tym sezonie.

W 59. minucie mogła paść bramka wyrównująca. Bardzo dobrze z prawej strony dośrodkował Bartłomiej Eizenchart wprost na głowę Rubena Hoogenhouta. Jego uderzenie było niecelna. Piłka poleciała nad bramką.

W 66. minucie Małecki  z lewej strony pola karnego dośrodkował na dalszy słupek. Gdzie do piłki doszedł Michalik, który zdecydował się na uderzenie ale piłka nie znalazła drogi do siatki, bo trafił w nią nieczysto.

W 83. minucie Krzysztof Danielewicz nie wykorzystał okazji po dośrodkowaniu Małeckiego z prawej strony. Pomocnik gości uderzył z pierwszej piłki wprost w stojącego bramkarza Resovii.

Od 88. minuty gospodarze musieli szukać swoich szans w osłabieniu. Po czerwonej kartce dla Bartłomieja Wasiluka

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Resovia – Stal Rzeszów 1:2 (0:2)

0:1 Patryk Małecki 13.

0:2 Damian Michalik

1:2 Marek Mróz 46.

Resovia: Pindroch – Komor (46. Kamil Antonik), Chuchro, Hoogenhout, Adamski – Mikulec, Wasiluk, Mróz, Lehaire (67. Radosław Kanach), Eizenchart (90. Pedro Vieira) – Górski (90. Jakub Sylvestr).

Stal: Bąkowski – Polowiec (19. Dominik Marczuk), Góra, Oleksy, Głowacki – Michalik, Poczobut, 68. Wolski, Danielewicz, Prokić – Małecki (83. Dawid Olejarka).

żółte kartki: Wasiluk, Górski, Mikulec, Pedro Viera, Eizenchart – Głowacki, Danielewicz

czerwona kartka: Bartłomiej Wasiluk (88. minuta, Resovia za drugą żółtą).