czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Zbliża się Dzień Ziemi. Z tej okazji rzeszowska biblioteka przygotowała specjalną akcję!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w akcji wymiany roślin. Przyjdź jutro, 21 kwietnia 2023 r., w godzinach 10.00-18.00. Wymiana roślin to dobry pomysł na świętowanie także Międzynarodowego Dnia Ziemi. Odświeżmy zatem swój parapet na wiosnę razem z Filią nr 3 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Przyjdź ze swoją roślinką, szczególnie gdy ta znudziła Ci się i chcesz ją wymienić na inną! Do tego wypożycz książkę o pielęgnacji roślin!

  Na czym polega akcja?

  Akcja rozpoczyna się już jutro – 21 kwietnia, w godz. 10.00-18.00. Wystarczy przyjść do biblioteki, przynieść roślinkę, którą będzie można wymienić na inną. Ważne, aby roślinki były zdrowe.

  „Biblioteczną wymianę roślin organizujemy już po raz kolejny. To doskonała okazja do tego, by nadwyżki parapetowe wymienić na inne ciekawe okazy, których jeszcze nie mamy. W ubiegłym roku akcja cieszyła się powodzeniem, w wydarzeniu wzięło udział wiele osób, szczególnie młodych, również takich, które wcześniej nie korzystały z biblioteki. Przychodząc wymienić roślinkę, przy okazji zakładali kartę biblioteczną i wypożyczali książki. To cieszy, bo dzięki takim dodatkowym przedsięwzięciom, popularność bibliotek rośnie. W tym roku przygotowałyśmy do wymiany m.in. trzykrotki, fiołki afrykańskie, skrzydłokwiaty, sukulenty i wiele innych. A nigdy nie wiemy, co przyniosą inni, można trafić na prawdziwe roślinne perełki. Trzeba dodać, że oprócz roślin przygotowałyśmy dla odwiedzających książki o tematyce ogrodniczej, które można wypożyczyć i zgłębić tajniki pielęgnacji posiadanych kwiatów” – informuje Beata Szostak z Filii nr 3 WiMBP w Rzeszowie.

  Wstęp wolny, życzymy udanej wymiany!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com