środa, 24 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Powiat mielecki jak kształtować jego przyszłość?

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje kolejne spotkanie z serii debat poświęconych przyszłości Podkarpacia. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 20 kwietnia o godzinie 13:00 w Pałacu Szaszkiewiczów, w Rzemieniu na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

    Tym razem debata będzie nosić tytuł „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Powiatu Mieleckiego?” i będzie realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”. Fundacja zaprasza do udziału w spotkaniu i przypomina, że uczestnictwo jest bezpłatne.

    Próżno szukać drugiego miejsca, które tak jak powiat mielecki łączyłoby w sobie pamięć o tradycji i wciąż postępującą nowoczesność. Prężnie działająca gospodarka, wysławiony na cały świat przemysł lotniczy i pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna dająca dziś zatrudnienie ponad połowie mieszkańców – to zaledwie jedno z obliczy powiatu mieleckiego. Industrialna, nowoczesna wizja tego regionu ściśle przenika się bowiem z tradycyjnym acz wciąż popularnym rolnictwem, urokliwymi nadwiślańskimi pejzażami, architektonicznymi perełkami i wyjątkowymi, piszącymi historię tego miejsca ludźmi. Pośród nich wymienić można urodzonych bądź wychowanych na mieleckich ziemiach: Ignacego Łukasiewicza, Władysława Sikorskiego, Tadeusza Łomnickiego czy Władysława Szafera. Jeśli dołożyć do tego bogatą tradycję sportową, kilka rezerwatów przyrody utworzonych na terenach dawnej Puszczy Sandomierskiej oraz fakt, iż przeszło 20% całej powierzchni powiatu pokrywają lasy, wniosek właściwie nasuwa się sam: w powiecie mieleckim można i zdecydowanie warto odpocząć

    Antoni Myjak, Członek Zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej

    Projekt Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? zakłada przeprowadzenie debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego, podczas których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego będą odpowiadać na pytania dotyczące zmian w społeczności lokalnej, ważnych inicjatyw, które nie zostały podjęte i prognoz na przyszłość. Projekt połączy debatę z konsultacjami i włączy mieszkańców w aktywną partycypację w życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Fundacja wierzy, że czasem rozmowa i dialog są wystarczające do wprowadzenia pozytywnych zmian. Projekt jest objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

    Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com