sobota, 30 września, 2023
+

  Za przestępstwa w Internecie usłyszał ponad 30 zarzutów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci z jasielskiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli postępowanie w sprawie oszustw internetowych. Materiał dowodowy, który był gromadzony przez kilka miesięcy, pozwolił na wykrycie 31 przestępstw. 37-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów.

  Oszustwa internetowe są częstym zjawiskiem w ostatnim czasie. Przestępcy posuwają się do różnych metod, żeby wzbogacić się kosztem innych. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ustalili i zatrzymali sprawcę wielu takich oszustw.

  W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci przez kilka miesięcy gromadzili materiał dowodowy. Docierali do pokrzywdzonych osób na terenie całego kraju. Śledczy ustalili, że podejrzany 37-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego oszukał w ten sposób 31 osób. Łącznie zgromadził na swoich kontach blisko 110 tys. zł. Podczas przesłuchania przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. 

  W tym przypadku oszust działał w taki sposób, że zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia, oferując do sprzedaży m.in. panele podłogowe, pelet, materiały budowlane, drewno, węgiel czy ekogroszek. Kupujący, po uzgodnieniu szczegółów transakcji, wpłacali uzgodnioną kwotę na wskazane rachunki bankowe, po czym nie otrzymywali zakupionego towaru, a ich pieniądze przepadały.

  Wkrótce sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o losie 37-latka. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę prawie 5 lat pozbawienia wolności w związku z dokonanymi wcześniej oszustwami. W związku z tym, że działał on teraz w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com