piątek, 2 czerwca, 2023
+

  SOMETHINGSKI TRIO & Daria Kosiek zagrają już dzisiaj koncert w Wojewódzkim Domu Kultury w ramach Etno-Wiosny!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pierwszego dnia kwietnia 2023, w Wojewódzkim Domu Kultury, przy ul. Okrzei zaprezentuje się wyjątkowe połączenie muzyczne – SOMETHINGSKI TRIO oraz Daria Kosiek! Wybierz się dzisiaj o 17:00, rezerwując wolny wieczór! Szykuje się spora dawka dobrej muzyki! „Jest bardziej znany za granicą niż na rodzimym Podkarpaciu. Ze swoją energetyczną muzyką przemierzał Brazylię, a po krajach Europy porusza się już bez GPSa. Melodyjne kompozycje, niewymuszone teksty, swojsko brzmiące banjo, skrzypce i kontrabas, a do tego serce na dłoni bijące w szalonym rytmie – oto ledwo naszkicowany obraz Somethingskiego.”

  SOSZYŃSKI – SOMETHINGSKI

  Przyjaciele napotkani na drogach zagranicznych koncertów wciąż mieli kłopot z wymówieniem nazwiska Nikodema. Kiedy muzyk stanął u początku solowego projektu, po rozwiązaniu okrzepłego już na muzycznym gruncie zespołu Freeborn Brothers, wpadł na pomysł ułatwienia zadania obcokrajowcom. Tak z Soszyńskiego powstał Somethingski.  I ciężko o trafniejsze określenie.

  W składzie koncertowym SOMETHINGSKI TRIO znajdują się: Nikodem Soszyński (wokal, banjo, perkusjonalia), Martyna Bachowska (kontrabas) oraz Magda Ślósarz (skrzypce) nie tylko przypomną nam pierwszą płytę artysty THINGS, nie tylko zaprowadzą do lasowiackiej PUSZCZY, ale przede wszystkim zaprezentują najnowszy album HOWL WE ARE FREE.

  Na scenie poza trzyosobowym składem zespołu usłyszymy też Darię Kosiek, obdarzoną niebywałym głosem wokalistkę zespołu Wernyhora.

  Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie WDK, przy ul. Okrzei 7 w Rzeszowie.

  JAK TO BYŁO PO KOLEI

  Nikodem Soszyński z muzyką związany jest jak większość artystów – od kiedy pamięta. Na rynku muzycznym działa od lat bez mała dwudziestu, z czego przez większość czasu jako wokalista, kompozytor i manager zespołu The Freeborn Brothers,

  W 2020 roku, po rozwiązaniu zespołu, rozpoczął solowy projekt jako Somethingski a początkiem 2021 r. wydał pierwszą płytę zatytułowaną THINGS. W ciągu tygodnia jeden z utworów Na Dolinach trafił na pierwsze miejsce na Podkarpackiej Liście Przebojów. Energetyczne piosenki przeplatane humorystycznymi zapowiedziami i wolniejszymi kompozycjami zapewniają świetną zabawę podczas występów Somethingski Trio.

  W 2022 roku powstał projekt PUSZCZA, do którego Somethingski zaprosił Darię Kosiek – wokalistkę zespołu Wernyhora.  Album płytowy oparty na ludowych pieśniach lasowiackich został wydany przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Puszcza to bogactwo form, niezwykła różnorodność ale i pewna tajemnica, zaproszenie do innego niż znany nam dziś świat. Album to współczesne wołanie lasowiackiej duszy – romantycznej, nostalgicznej, nieraz pogrążonej w smutku i niedoli, ale też pełnej energii, zahartowanej w trudach życia leśnych ludzi, mieszkańców dawnej Puszczy Sandomierskiej. 

  HOWL WE ARE FREE to najnowszy album Somethingskiego, w którym artysta porywa nas do szalonej zabawy w folkowych klimatach, z dużą domieszką country, klimatami world music, wyrazistą grą skrzypiec i energicznym choć i nostalgicznym wokalem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com