piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Startuje konkurs na własnoręcznie wykonany haft! Poznaj szczegóły, zwłaszcza jeśli lubisz wyszywanki!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wystartował 7. Wojewódzki Konkurs Twórczości Rękodzielniczej, który zrzesza wszystkie osoby zamieszkujące województwo Podkarpackie, lubiące haftować. Hasłem konkursu jest „Piękno zamknięte w koronce”. Organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem, Starosta Powiatu Rzeszowskiego i Wójt Gminy Krasne. Z kolei partnerem konkursu jest Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie. Konkurs ma na pewno na celu: podtrzymywanie tradycji rękodzielniczych w regionie, kształtowanie świadomości regionalnej, wspieranie amatorskiej twórczości rękodzielniczej, pobudzanie, rozwój inwencji twórczej, wyrabianie poczucia estetyki.

  Dodatkowe, niezbędne informacje

  W niniejszym konkursie wziąć udział mogą dzieci od 9 do 15 roku życia, młodzież od 15 roku życia oraz dorośli. Praca nie powinna sięgać więcej niż 1 metr długości. Należy dostarczyć do siedziby organizatora prac (nie więcej niż dwie od jednej osoby). Wszystkie rękodzieła powinny być wykonane ręcznie i oczywiście samodzielnie. Co więcej nadsyłana praca nie może być nigdzie wcześniej publikowana ani nagradzana.

  Na konkurs zgłaszać można hafty technikami:

  – w kategorii pierwszej – koronka szydełkowa – serwetka (praca płaska)

  – w kategorii drugiej – – koronka wykonana inną techniką niż szydełkowa

  – w trzeciej kategorii – praca z wykorzystaniem elementów haftu rzeszowskiego

  Prace należy składać do dnia 5 maja 2023 r. w siedzibie GOKiB w Krasnem. Informacje o werdykcie jury i otwarciu wystawy pokonkursowej połączonej z rozdaniem nagród zostaną opublikowane na stronie internetowej GOKiB Krasne – (www.gokkrasne.pl) oraz na portalu Facebook GOKiB Krasne.

  Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do organizatora na adres poczta@gokkrasne.pl i 172300347 p. Lidia Hajduk

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com