wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Debata o współpracy transgranicznej we Lwowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Marszałek województwa Władysław Ortyl wzięli udział w Forum Partnerstwa Polska – Ukraina. Tematem spotkania była współpraca transgraniczna. 

  Wydarzenie zorganizował przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Maksym Kozicki. Uczestniczyła w nim także Eliza Dzwonkiewicz  – Konsul Generalny RP we Lwowie oraz przedstawiciele ukraińskich resortów zajmujących się środowiskiem i koordynacją międzynarodowej pomocy technicznej.

  Pierwszy panel dyskusyjny dotyczył państwowego i regionalnego wsparcia projektów transgranicznych. Do współpracy z przewodniczącym Maksymem Kozickim w czasie wojny na Ukrainie nawiązała wojewoda Ewa Leniart.

  Po 24 lutego mieliśmy z władzami lwowskiej administracji nieustanny kontakt, dzisiejsze Forum to jednak pierwsze oficjalne spotkanie na ukraińskiej ziemi. Jest zatem wyznacznikiem tego, jak ważne jest partnerstwo polsko-ukraińskie, ale także podkarpacko-lwowskie.

  Nasze partnerstwo zostało potwierdzone zgodnie ze staropolskim porzekadłem, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.”

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  Obecny we Lwowie marszałek Władysław Ortyl nawiązał do funkcjonującego od lat programu Polska-Białoruś-Ukraina, który obecnie będzie realizowany w wariancie Polska-Ukraina.

  Władysław Ortyl przypomniał, że moment na takie szkolenie jest sprzyjający, gdyż właśnie wystartowała nowa perspektywa finansowa i cały proces będzie można obserwować od początku do końca.  

  Rozmawiamy już z panem przewodniczącym na temat cyklu szkoleń, przygotowań kadr, m.in. w województwie podkarpackim, który obejmie każdy etap wdrażania funduszy unijnych i pozwoli implementować te doświadczenia bezpośrednio w ukraińskich instytucjach.

  Władysław Ortyl. marszałek województwa Podkarpackiego
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com