sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Trener Giampaolo Medei przedłużył kontrakt o kolejny sezon

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego zarząd lidera tabeli Asseco Resovii Rzeszów poinformował o przedłużeniu umowy na kolejny rok z dotychczasowym trenerem Giampaolo Medei.

  Giampaolo Medei ma na swoim koncie wiele sukcesów. W sezonie 2016/2017 razem z francuskim Tours VB zdobył Puchar CEV, a w sezonie 2017/2018 razem z Cucine Lube Civitanova sięgnął po pięć srebrnych medali – Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów oraz Mistrzostw, Pucharu i Superpucharu Włoch. Lata 2019-2021 spędził w Turcji, prowadząc Ziraat Bankası Ankara do pierwszego w historii tego klubu mistrzostwa kraju.

  W sezonie 2023/2024 asystentami trenera będą w dalszym ciągu Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem, zaś trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne będzie Gabriele Dedda.

  Jesteśmy zadowoleni z przedłużenia umowy z Giampaolo. Nasz zespół prezentuje się pod jego wodzą bardzo dobrze. Asseco Resovia podąża drogą stabilizacji i niewielkich, ewolucyjnych zmian. Przedłużenie umowy z trenerem jest ważnym elementem obranej przez nas strategii. Wierzę wraz z trenerem, że w końcowym etapie obecnego sezonu, nasza drużyna przyniesie Kibicom Asseco Resovii wiele radosnych chwil.

  Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii Rzeszów

  Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie zostanę w Rzeszowie. Chciałbym podziękować prezesowi za to, że już pod koniec listopada zapytano mnie o przedłużenie umowy. To pokazuje zaufanie do mnie i mojego sposobu pracy. Dla trenera to bardzo ważne. Zdecydowałem zostać kolejny sezon, ponieważ uważam, że Asseco Resovia to jeden z najlepszych klubów w Europie. Mam tutaj wszystko potrzebne do pracy – czuję się bardzo dobrze ze sztabem, zawodnikami, z zarządem klubu, a szczególnie z Kibicami. To jest dobry rok naszej pracy i chcę, aby następny sezon był jeszcze lepszy. Wszyscy mamy wysokie ambicje i mam nadzieję, że na koniec rozgrywek osiągniemy zadowalający wynik. Jestem pewny, że klub zrobi wszystko, aby wciąż budować bardzo dobrą drużynę i grać o najwyższe cele w Polsce, a może też w Europie. Decyzja o pozostaniu w Rzeszowie nie była dla mnie trudna, bo naprawdę jest tu wszystko, czego potrzebuje trener

  Giampaolo Medei, trener Asseco Resovii
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com