czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Dłuższy termin składania ofert na budowę PCLA

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ministerstwo Sportu i Turystyki wyraziło zgodę na propozycję władz Rzeszowa na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Dzięki tej decyzji został wydłużony termin składania ofert przez firmy zainteresowane przystąpieniem do przetargu. 

  Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki powstanie w Rzeszowie przy ul. Wyspiańskiego. Będzie to jeden z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Będzie to również stadion, na którym będzie można rozgrywać mecze piłkarskie. Inwestycja zozstanie sfinansowana z budżetów Ministerstwa Truystyki, miasta Rzeszów i samorządu województwa. 

  Trwa przetarg, którego zwycięzca będzie miał za zadanie opracować projekt oraz lekkoatletyczno-piłkarskie centrum wybudować. Termin zakończenia inwestycji pierwotnie został wyznaczony  na marzec 2025 roku, ponieważ do tego czasu trzeba było wykorzystać ministerialne dofinansowanie. Pewna część firm zainteresowanych budową zwracała uwagę, że całkowity termin realizacji PCLA jest stosunkowo krótki. Dlatego też władze Rzeszowa zwróciły się do ministerstwa sportu o wydłużenie możliwości wykorzystania dofinansowania i realizacji inwestycji przy ul. Wyspiańskiego. Ministerstwo zaakceptowało tę propozycję. Nowy termin zakończenia budowy PCLA to grudzień 2025 roku. Otwarcie przetargowych ofert zaplanowane zostało na 17 kwietnia. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com