środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Rzeszów przyłącza się do światowej akcji Godzina dla Ziemi WWF. Wyłącz dzisiaj nocą światło i zatroszcz się tym samym o naszą planetę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów, jak co roku, włącza się w akcję Godzina dla Ziemi WWF. W sobotę o godz. 20.30 wyłączone zostanie oświetlenie Ratusza a także budynków urzędu miasta przy ul. Okrzei 1, ul. Kopernika 15, pl. Ofiar Getta 7, ul. Rynek 11 i ul. Rynek 12. Ponadto wygaszone będą latarnie na płycie Rynku.

  Godzina dla Ziemi WWF to akcja obchodzona na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie.

  „Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF poświęcamy w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69 proc.. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt” – informuje WWF, organizator akcji.

  Rzeszów, jak co roku, włącza się w akcję Godzina dla Ziemi WWF. W sobotę (25 marca) o godz. 20.30 na godzinę wyłączone zostanie oświetlenie Ratusza a także budynków urzędu miasta przy ul. Okrzei 1, ul. Kopernika 15, pl. Ofiar Getta 7, ul. Rynek 11 i ul. Rynek 12. Ponadto wygaszone zostaną latarnie na płycie Rynku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com