piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Kolejne spotkania mieszkańców z prezydentem Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mieszkańcy osiedli 1000-lecia i Staromieśćie, to kolejna grupa mieszkańców Rzeszowa, która spotkała się z prezydentem Konradem Fijołkiem. Do spotkania doszło w czwartek 23 marca w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Partyzantów. 

  Zebranie rozpoczęło się od prezentacji aktualnych, najważniejszych zadań realizowanych oraz zakończonych w ostatnim czasie w Rzeszowie. Prezydent przedstawił także stan przygotowania i realizacji inwestycji, do których realizacji zobowiązał się w czasie kampanii wyborczej. Największą z nich jest rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ulicy Skrajnej.

  Podczas spotkania część mieszkańców zawnioskowała o przeniesienie psiego wybiegu, który powstał niedawno na osiedlu Staromieście. Uzgodniono, że służby miejskie poszukują dla wybiegu nowej lokalizacji, która nie będzie nikomu przeszkadzać. Ma to być miejsce usytuowane dalej od domów. Mieszkańcy zwrócili także uwagę na ruch drogowy w rejonie ich zabudowań. Ci z ulicy Żywicznej wnioskowali, aby nie poszerzać i nie rozbudowywać ich ulicy, co uczyniłoby ją dojazdem do ul. Warszawskiej. Ich zdaniem droga powinna mieć charakter lokalny i obsługiwać wyłącznie ich zabudowania. Padły także sugestie zmian w organizacji ruchu tak, aby zarówno na Staromieściu jak i na 1000-lecia tworzyć ulice jednokierunkowe.

  Podczas spotkania uzgodniono, że na wniosek mieszkańców ulicy Wioślarskiej na czas próbny zostanie tam zmieniona organizacja ruchu. Z kolei w rejonie ulicy Przy Torze służby prezydenta pomogą uporządkować teren i dotrzeć do osób, które regularnie go zanieczyszczają.

  Wśród postulatów zgłaszanych przez mieszkańców była m.in. konieczność budowy nowego placu zabaw w rejonie ulicy Skrajnej. Prezydent zapewnił, że zadanie jest już przygotowywane do realizacji.

  Z tym, że zdecydowaliśmy aby od razu wybudować duży plac, który będzie jednym z najnowocześniejszych w mieście. Koszt inwestycji oszacowaliśmy na około 3 miliony złotych i wniosek o jej dofinansowanie złożyliśmy do programu Polski Ład. Niestety nie otrzymaliśmy dofinansowania. Szukamy kolejnych możliwości zdobycia części pieniędzy na ten cel. Jeśli tylko się to uda, przystąpimy niezwłocznie do prac

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  W Katowicach z powodzeniem wprowadzono takie rozwiązania. Dzięki temu ruch został lepiej skanalizowany, a na pasach ruchu, które wyłączono z jazdy powstały dodatkowe miejsca parkingowe. To dobre rozwiązanie 

  sugerował jeden z Mieszkańców obecnych na spotkaniu.

  Mieszkanie sugerował też, aby nie zamieniać w parkingi terenów zielonych na jego osiedlu. W kilku miejscach będzie to jednak konieczne, bo takie inwestycje jego sąsiedzi wybrali podczas głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com