środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W Rzeszowie rozpoczął urzędowanie Konsul honorowy Węgier

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 22 marca w Rzeszowie oficjalnie został otwarty Konsulat Węgier. W uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych oraz korpusu dyplomatycznego na czele z ambasador Węgier w Polsce Orsolyą Kovács. Konsulem honorowym Węgier na Podkarpaciu został Zbigniew Ungeheuer.

  Rzeszowska placówka jest szóstym konsulatem honorowym Węgier w Polsce i obejmuje swym zasięgiem terytorialnie całe województwo podkarpackie. Konsulem honorowym w Rzeszowie mianowany został Zbigniew Ungeheuer, znany działacz społeczny i samorządowy, prezes Stowarzyszenia Portus, od kilkudziesięciu lat zaangażowany w działania na rzecz rozwoju współpracy polsko-węgierskiej. Siedziba konsulatu znajduje się w Rzeszowie przy ulicy 3 Maja 13.

  Wojewoda zwracając się do uczestników wydarzenia przyznała, że otwarcie placówki to dla Podkarpacia bardzo ważny moment, szczególnie w kontekście „geopolitycznych zmian w Europie”.

  Niestety są to zmiany związane z dramatycznymi wydarzeniami, które trwają u sąsiadów Polski, na Ukrainie. Konsekwencją tych tragicznych wydarzeń jest wzrost znaczenia naszego regionu.

  Ewa Leniast, wojewoda Podkarpacki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com