piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Czy na pewno wszystko wiesz o Rzeszowie? Przekonaj się, oglądając film stworzony przez Slow Travel Polska!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Slow Travel Polska, a dokładniej dwójka podróżników, jeździ po całej Polsce i nagrywa ze swoich wycieczek kilkudziesięciominutowe reportaże, które umieszcza później w internecie (na swoim kanale YouTube, na Facebooku). Gosia i Tomek, bo o nich mowa opublikowali na swoim kanale ostatni film z podróży do stolicy Podkarpacia – Rzeszowa. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, warto obejrzeć go do końca. Historia przeplata się tutaj z teraźniejszością. Są pokazane stare czarno-białe zdjęcia, które następnie możemy zobaczyć też w kolorze, po przeróbce. Ale to nie wszystko. Para reporterów pokazuje Rzeszów od tej ciekawej strony, przyciągając widza i trzymając go do samego końca.

  Jak zmieniał się Rzeszów? Jaka jest jego historia? Gdzie warto pójść?

  „”RZESZÓW – Historia, Ludzie, Zabytki”  – to film, w którym staramy się pokazać historię tego ciekawego miasta, odkrywając jego lokalne smaczki. Prezentujemy w nim subiektywny wybór tematów. Opowiadamy o takich osobach jak: fotograf Edward Janusz, reżyser Fred Zinnemann czy Tadeusz Nalepa. Pokazujemy zabytki Rzeszowa: Zamek Lubomirskich, rzeszowski ratusz, rynek, ale także i Muzeum Dobranocek. Porównujemy Rzeszów sprzed lat  na pokoloryzowanych fotografiach z tym współczesnym.” – mówią reporterzy. Ale to nie wszystko.

  W filmie w dość dużej jego części pokazana jest dokładna historia powstania miasta, jego zabytków, w końcu władców. Wszystko, cały film wykonany jest w bardzo profesjonalny sposób, do tego jest bardzo ciekawy i interesujący. Zachęca na pewno do odwiedzenia Rzeszowa. Pokazuje sławne postacie szczególnie związane z Rzeszowem. Przedstawia zdjęcia miejsc z dawnych czasów i dla porównania – te same miejsca, jak wyglądają obecnie.

  Bardzo zachęcamy do obejrzenia całości! Kliknij w link poniżej!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com