piątek, 2 czerwca, 2023
+

  W Jasionce trwa V Europejskie Forum Rolnicze

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Jasionce trwa V Europejskie Forum Rolnicze, które stanowi ważną scenę do rozmowy o przyszłości rolnictwa i wyzwaniach, jakie stoją przed polskimi rolnikami – także w kontekście trwającej wojny na Ukrainie.

  W wydarzeniu biorą udział m.in.: minister rolnictwa, wicepremier Henryk Kowalczyk oraz Janusz Wojciechowski Komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa. Do udziału w Europejskim Forum Rolniczym zaproszono przedstawicieli Komisji Europejskiej, ministrów rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej, organizacji rolniczych i producenckich, instytucji naukowych oraz wiodących firm i przedsiębiorstw.

  Kongres jest okazją do tego, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Jak zapewniają organizatorzy, o roku Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

  Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie wręczenie nagrody im. Józefa Ślisza przyznawanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Nagroda jest formą uhonorowania organizacji bądź osób, które wyróżniają się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com