piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Spotkanie z cyklu Podkarpackie Rozmowy o przyszłości Powiatu Przeworskiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ten piątek 24 marca w samo południe w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przeworsku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu Podkarpackie Rozmowy Jaka jest przyszłość Podkarpacia? Tym razem tematem przewodnim będzie przyszłość Powiatu Przeworskiego.

  Projekt Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? zakłada realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego w ramach których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego otrzymają pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Fundacja Misji Obywatelskiej pragnie włączyć mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog. Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie mieszkańców do wzięcia udziału w debacie i aktywnej w niej partycypacji. Udział w wydarzeniu ma oczywiście charakter nieodpłatny.

  Podkarpacie jest jednym z województw, którego rozwój widoczny jest gołym okiem ale co warte podkreślenia taka ekspansja nie bierze się znikąd. Zwiedzając region w każdym mieście, jak i wiosce natrafiamy na obiekty istniejące dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu państwa i środków europejskich. Środki przeznaczane są na dotowanie inwestycji służących dobru wspólnemu takich jak obiekty użyteczności publicznej ale bardzo często też służących rozwojowi przedsiębiorczości, konkurencyjności i innowacyjności firm. Z finansowania może skorzystać niemal każdy, kto posiada dobry pomysł i możliwość do działania. Najbliższa organizowana przez Fundację Misji Obywatelskiej debata, które będzie miejsce w Przeworsku zostanie w pewnej części poświęcona wspomnianym zagadnieniom. Mamy nadzieję, że zaproszonym prelegentom uda się przekonać przedsiębiorców do działania i pozyskiwania funduszy, a inni słuchacze zostaną zaciekawieni i sami spróbują podjąć nowe przedsięwzięcia z pomocą lokalnych samorządów, instytucji rządowych i Unii Europejskiej.

  Antoni Myjak, członek zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com