czwartek, 18 kwietnia, 2024
+

Stal zremisowała ze Słonikami mimo prowadzenia w końcówce

Stal Rzeszów zremisowała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:2 (0:0) w 24. Kolejce Fortuna 1 lidze. Bramki dla rzeszowskiej drużyny zdobyli Dawid Olejarka i Bartłomiej Poczobut z rzutu karnego. Najbliższy mecz Stal zagra po przerwie na reprezentację 2 kwietnia o 18 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.

W 5 minucie spotkania bliscy otwarcia wyniku byli przyjezdni Mariusz Fornalczyk zagrał do Adama Radwańskiego, który dośrodkował prosto na głowę Damiana Hilbrychta. Jego uderzenie został obronione przez /Bąkowskiego/. Odbitą piłkę próbował wykorzystać Andrzej Trubeha, ale został zablokowany przez Piotra Głowackiego.

W 14 minucie ponownie było niebezpiecznie pod bramką Stali. Piłkę z rzutu rożnego z lewej strony dośrodkował Hilbrycht, piłka dotarła do niepilnowanego Radwańskiego, który uderzył z woleja prosto w poprzeczkę.

W 16. minucie Bartosz Wolski próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych uderzeniem z dystansu. Uderzenie było celne, ale nie sprawiło problemów bramkarzowi z Niecieczy.

W 22. minucie Andreja Prokić dostał piłkę z głębi boiska po czym pobiegł lewą stroną wpadł w pole karne. Próbował uderzyć z ostrego konta wprost w dobrze ustawionego Tomasza Loskę.

Po półgodzinie gry Damian Michalik dośrodkował z prawej strony po wygranym pojedynku prosto do walczącego w powietrzu Prokicia, który głową próbował pokonać bramkarza, ale trafił prosto w niego.

W 34. minucie drugi rzut rożny z lewej strony dla Bruk-Betu, drugi raz było niebezpiecznie pod bramką Krzysztofa Bąkowskiego. Tym razem strzelał Wiktor Biedrzycki. Piłka po jego uderzeniu została odbita przez bramkarza i wybita przez Krystiana Wronę.

W 58. minucie Fornalczyk dośrodkował w pole karne, piłkę wybił Głowacki, ta trafiła do Biedrzyckiego, który ponownie wrzucił ją w kierunku bramki. Do podania doszedł Trubeha, który nożycami próbował pokonać bramkarza i otworzyć wynik spotkania.

W 71. minucie to Stalowcy otworzyli wynik niedzielnego spotkania. W szybkim ataku Głowacki zagrał z lewej strony wprost do wbiegającego /Olejarki/, który z pierwszej piłki trafił w środek bramki. Loska sygnalizował pozycję spaloną. Piłka zanim trafiła do rzeszowskiego zawodnika odbiła się rykoszetem od Nemanji Tekijaškiego.

W 74. minucie gospodarze z prawej strony rozegrali rzut rożny „na krótko”. Piłka ponownie trafiła do Głowackiego, który z bliższej odległości dośrodkował ją ponownie przed bramkę. Okazało się po weryfikacji VAR, że futbolówka trafiła zawodnika gości w dłoń Tekijaškiego i sędzia musiał wskazać na 11 metr.

W 77. minucie do piłi ustawionej na 11 metrze podszedł Bartłomiej Poczobut i pewnym strzałem w środek pod poprzeczkę pokonał Tomasza Loskę, który rzucił się drugą stronę.

W 80 minucie Marcel Błachewicz wykorzystał piłkę, która do niego trafiła tuż przy bramce Stali trafiając z najbliższej odległości przyjezdni złapali kontakt.

W 84. minucie gospodarze zmarnowali idealną okazję na zamknięcie tego spotkania Ramil Mustafajew był w sytuacji sam na sam. Postanowił podzielić się piłką z Prokiciem, ale napastnik Stali zmarnował dogodną okazję na podwyższenie wyniku.

W 88. minucie po faulu na Kacprze Śpiewaku sędzia odgwizdał rzut wolny z prawej strony. Do piłki posłanej w pole karne najwyżej wyskoczył Biedrzycki, który zgrał głową w kierunki linii bramkowej. Tam w zamieszaniu do piłki doszedł Muris Mešanović, który z najbliższej odległości wyrównał stan meczu.

W pierwszej minucie z sześciu doliczonych do tego spotkania Bruk-Bet mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na środku linii pola karnego Mešanović podał do wbiegającego Błachewicza, który uderzył prosto w interweniującego Bąkowskiego. Po odbiciu piłki przez bramkarza, próbował jeszcze dobić z bliższej odległości, ale piłka zmierzająca do bramki została zablokowana przez obrońcę.

Stal Rzeszów – Bruk – Bet Termalica Nieciecza 2:2 (0:0)

1:0 Dawid Olejarka 71.
    2:0 Bartłomiej Poczobut 77. (k)
    2:1 Marcel Błachewicz 80.
    2:2 Muris Mešanović 88.

Stal: Bąkowski – Polowiec, Góra, Wrona, Głowacki – Michalik (80. Wiktor Kłos), Wolski, Poczobut, Olejarka (80. Krzysztof Danielewicz), Prokić – Mustafajew (89. Kacper Sadłocha).

Bruk-Bet Termalica: Loska – Kadlec, Tekijaški, Biedrzycki, Radwański – Hilbrycht (71. 14. Artem Polarus), Hubínek, Dombrowśkyj (85. Florin Purece), Trubeha (64. Muris Mešanović), Fornalczyk (64. Marcel Błachewicz) – Poznar (71. Kacper Śpiewak).

żółte kartki: Góra – Biedrzycki. sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). widzów: 3257.