środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Serdecznie gratulujemy mażoretkom z Rzeszowa! Dziewczyny zostały wielokrotnie nagrodzone podczas mistrzostw w Stalowej Woli!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  19 marca (w minioną niedzielę) w Stalowej Woli zagościły mażoretki z wielu miejscowości z południowo-wschodniej części Polski. Dziewczyny należące do Rzeszowskiej Akademii Mażoretek Illusion godnie reprezentowały stolicę Podkarpacia – Rzeszów. Mażoretki zajęły bardzo wysokie miejsca w wielu kategoriach. Tak naprawdę każda z dziewczyn wróciła do domu z medalem. Wszystkim laureatkom bardzo gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia, jednocześnie jesteśmy dumni! Warto dodać, że tancerki trenowały pod okiem Joanny Jurczyńskiej.

  Złote medale dostały:

  Emilia Grela i Alicja Bogacz BUŁAWA

  Wiktoria Sitarz i Zuzanna Skicka FLAGA

  Na srebrne medale zasłużyły:

  Liliana Borowska, Agnieszka Żybura, Oliwia Grela POMPON

  Agnieszka Kobiałka, Emilia Grela, Milena Bochnak, Julia Bilska, Alicja Bogacz MINIFORMACJA BATON

  Z kolei z brązowymi medalami wróciły do domu:

  Amelia Pietrucha i Martyna Skomra BATON

  Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Południowo-Wschodniego rozpoczęły się w minioną niedzielę o godz. 10:00 i trwały do godziny 19:00, a siedzibą zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Wstęp na tą imprezę był wolny. Do miasta przyjechało ponad 400 tancerek z 4 województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Zmagania konkursowe trwały cały dzień. Oficjalne otwarcie mistrzostw odbyło się o godzinie 10:00, zaś zakończenie prezentacji oraz uroczyste wręczenie medali odbyło się o godzinie 19:00.

  Podczas występów oprócz choreografii klasycznych można było zobaczyć pokazy sportowe, układy sceniczne oraz defilady. Artyści w prawie 200 prezentacjach mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami twirlingowymi wykorzystując przy tym rekwizyty takie jak pałeczka mażoretkowa, pompony, flagi czy buława. Warto wspomnieć, że Mistrzostwa Okręgu są przepustką do Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju w Dąbrowie Górniczej. Jeszcze raz gratulujemy zwyciężczyniom!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com