piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Drugie wcielenie w szeregi podkarpackich terytorialsów w tym roku

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 18 marca 2023 r. odbyło się drugie w tym roku powołanie ochotników do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi ochotnicy właśnie rozpoczęli przygodę z wojskiem.

  W sobotni poranek 18 marca 2023 r. ponad 100 ochotników przekroczyło bramę koszar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy rozpoczęli pierwszy dzień szkolenia w systemie podstawowym trwającym 16 dni, 8-dniowym wyrównawczym, w trybie weekendowym obejmującym osiem 2-dniowych szkoleń oraz w ramach Aktywnej Rezerwy. Choć pochodzą z różnych części województwa podkarpackiego, to przez kolejne dni będą się szkolić w profesjonalnym Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie oraz w 32 batalionie lekkiej piechoty w Nisku.

  Decyzja by dołączyć do 3 Podkarpackiej Brygady OT była podyktowana głównie chęcią sprawdzenia siebie. Chcielibyśmy się tym samym przyczynić do obronności naszego kraju i włożyć w to swój wkład oraz posiadane kompetencje

  bracia bliźniacy, Jakub i Albert Kamaj, nowi ochotnicy do wstąpienia w szeregi 3. PBOT

  Przed ochotnikami intensywne szkolenie, podczas którego będą się uczyć wojskowego abecadła. Przyszli terytorialsi będą zaznajamiać się z bezpiecznym i efektywnym posługiwaniem się karabinkiem MSBS Grot 5,56 mm, a także elementami taktyki. Nauczą się poruszać w terenie w sekcjach, współpracując z innymi kolegami, porozumiewając się ze sobą często za pomocą znaków taktycznych, a nie słów. Nauczą się podstawy pierwszej pomocy medycznej na polu walki, orientacji w terenie, topografii, strzelania a niektórzy dostrzegą, że w wojsku liczy się przede wszystkim praca w drużynie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com