-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Wystartował konkurs „Świat oczami młodych”. Stwórz projekt eko muralu, a wyłoniony zwycięzca otrzyma pieniądze na jego zrealizowanie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Warto wziąć udział już w szóstej edycji konkursu kreatywnego „Świat oczami młodych”. Konkurs to niepowtarzalna szansa na stworzenie muralu. Tematem przewodnim są zagrożone gatunki roślin, zwierząt i grzybów w Polsce. Do konkursu mogą zgłaszać się szkoły, uczelnie, ośrodki kultury i inne placówki o charakterze edukacyjnym lub kulturalnym. Można także zgłosić własną uczelnię lub zachęcić studentów do podjęcia współpracy z innymi placówkami (np. ich szkołami z dzieciństwa lub po prostu lokalnymi instytucjami). Jedna placówka może zgłosić od 1 do 3 projektów.

  Kto może być autorem muralu? Każda osoba lub grupa osób, bez względu na wiek. Do projektowania można zaprosić lokalnych artystów. Ważne jest, żeby w proces zaangażować młodych ludzi ze zgłoszonej placówki – powinni mieć wpływ na to, jak ma wyglądać mural.

  Rejestracja uczelni na stronie oczamimlodych.pl jest już czynna i potrwa do 31 marca br. Z kolei na projekty murali organizatorzy czekają do 28 kwietnia br. Wszystkie nadesłane prace oceni komisja konkursowa, w której skład wejdą polscy artyści oraz przedstawiciele organizatora.

  Podsumowując

  Zatem z radością ogłoszona zostaje 6. edycja konkursu „Świat oczami młodych”. W tegorocznym konkursie wyłonione zostaną najlepsze projekty ekomurali, które otrzymają dofinansowanie do 15 000 zł na realizację. Do udziału zaproszone są wszelkiego typu szkoły, ośrodki kultury, biblioteki i uczelnie. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 marca, a na projekty murali do 28 kwietnia.

  Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w REGULAMINIE oraz PLANIE ZADAŃ, gdzie szczegółowo opisane są stojące przed uczestnikami wyzwania. Wystarczy wejść na stronę internetową https://oczamimlodych.pl/. Warto dodać, że dofinansowanie z konkursu nie pokrywa kosztów przygotowania projektu muralu.

  Więcej informacji na zamieszczonym plakacie! Serdecznie zapraszamy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com