-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Autobus ciepła wydał w Rzeszowie ponad 10 tysięcy posiłków

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ponad dziesięć tysięcy porcji ciepłych posiłków udało się rozdać potrzebującym w trakcie akcji „Autobus ciepła” w minionym sezonie zimowym. Ponad 5 tysięcy osób zostało nakarmionych.

  Kolejna edycja akcji wystartowała w połowie listopada i zakończyła się w środę. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Jego celem jest regularne dostarczanie ciepłych posiłków w ustalone miejsca, we wskazanym czasie. W dobiegającym końca sezonie zimowym „Autobus ciepła” zatrzymywał się w czterech miejscach: przy Zarządzie Transportu Miejskiego na ul. Trembeckiego 3, przy kościele Matki Bożej Różańcowej na ul. Orlej 17, obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu i przy Parku Papieskim.

  Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przypomina, że w Rzeszowie z darmowych ciepłych posiłków osoby potrzebujące mogą korzystać przez cały rok w kuchni albertyńskiej, przy ul. Jana Styki 21. Działa tu także schronisko, które dysponuje 80 miejscami oraz noclegownia. Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.

  – Pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej jest bardzo istotna. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy temperatury są niskie, ciepły posiłek to podstawa. Bardzo się cieszę, że „Autobus ciepła” po raz kolejny spotkał się z tak dobrym przyjęciem. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wspaniale, że mogliśmy udzielić pomocy tak dużej liczbie osób.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com