-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Rzeszowianka, Marysia Lasota zbiera pieniądze na kosztowną operację! Wesprzyj zbiórkę, która stanęła w połowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pomóżmy  nastoletniej Marysi wrócić do zdrowia. Dziewczynka ma 13 lat i zbiera pieniądze na przebycie drugiej już bardzo drogiej operacji tym razem kręgosłupa (wcześniej biodra) w jednej z klinik w Niemczech. Operacja zaplanowana jest odbyć się we wrześniu 2023 roku. Do tej pory ludzi, którzy wsparli zbiórkę jest w sumie nieco więcej niż 1700. Cały czas można wpłacać na konto nastolatki pieniądze, wchodząc pod link  https://zrzutka.pl/kjjwty.

  Oprócz tego, powstało też specjalne konto na Facebooku, gdzie wszyscy chętni mogą wesprzeć Marię i oddać coś do licytacji, albo z takiej licytacji coś kupić. Link do Facebooka to – https://www.facebook.com/groups/499194350622337/announcements. Nazwa konta na tym portalu społecznościowym to „Uciec od bólu.. jedyna szansa dla Marysi – operacja biodra i kręgosłupa”. Ważna jest każda złotówka. Marysia potrzebuje zebrać jeszcze około 190 tysięcy zł. Jeśli będzie nas więcej, tym szybciej zbiórka się zakończy oczywiście pomyślnie dla Marysi!

  9 marca rodzina dziewczynki podała na portalu ze zbiórką, że pierwsza operacja biodra, którą Maria przebyła w niemieckiej klinice w Aschau końcem listopada udała się. Rodzina w lutym 2023 roku odebrała wyniki z zachodniego ośrodka. Po odbyciu badań kontrolnych lekarze zgodnie stwierdzili, że operacja dziewczynki przeszła pomyślnie, co znaczy, że jej stan zdrowia dzięki drogiemu zabiegowi poprawił się. Dziewczynka 8 długich tygodni spędziła leżąc w specjalnej ortezie. Pomyślnie przeszła rehabilitację i była w tym wszystkim bardzo dzielna mimo towarzyszącego i uporczywego bólu.

  Jednak, aby dziewczynka była w stanie normalnie funkcjonować potrzebny jest czas na regeneracje kości (minimum 6 miesięcy), a po tym okresie druga operacja tym razem kręgosłupa w Niemczech. Cały czas Marysia musi bardzo uważać na każdy ruch nogi. Do tego potrzebna jest cały czas rehabilitacja oraz przez całe pół roku spanie w specjalnej ortezie.

  Podczas wizyty kontrolnej w Niemczech nastolatka przeszła kolejną konsultację w sprawie operacji kręgosłupa. Została do niej zakwalifikowana w trybie pilnym, gdyż z każdym kolejnym dniem będą tylko postępować patologiczne zmiany w obrębie kręgosłupa i narządów wewnętrznych dziewczynki. Odłożenie tej operacji w dłuższym czasie spowoduje, że te zmiany zostaną utrwalone i będą nieodwracalne, co oznacza jeszcze większy ból dla Marysi oraz możliwe nawet zagrożenie dla życia.

  Rodzina bardzo liczy na każdą osobę, która nie jest obojętna na losy dziewczynki, tym samym o wpłatę pieniędzy na jej konto. Kolejna, druga operacja zaplanowana jest na dokładnie 22 września 2023 roku. Do tej pory wszyscy mają nadzieję, że uda się zebrać brakujące 190 tysięcy zł, Marysia przejdzie drugi zabieg, który wierzmy, że się uda. Do tej pory na tę drugą operację udało się uzbierać około 40 tysięcy. Rodzina prosi o pomoc finansową, jednocześnie jest wdzięczna wszystkim dotychczasowym darczyńcom. Najbliżsi proszą także o udostępnianie tej zbiórki. Wszyscy wierzmy, że do tego czasu jeszcze przez kilka miesięcy zobaczymy na portalu ze zbiórką cały zapełniony pasek!

  Jeśli chcesz poznać dokładną historię dziewczynki, przeczytaj artykuł:

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com