sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktora aerobiku oraz gimnastyki kręgosłupa. Jeśli czujesz, że to twoja pasja i masz do tego umiejętności – zgłoś się!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Dom Kultury, a dokładniej filia Załęże oferuje pracę na stanowisku instruktora aerobiku i gimnastyki kręgosłupa. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki i czwartki w godzinach od 18:00 do 21:00. Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 509 541 735. Jeśli zawsze marzyłeś o takiej pracy, masz odpowiednie kwalifikacje, kompetencje oraz umiejętności i czujesz, że to twoja pasja – koniecznie zgłoś się! Jeśli dodatkowo lubisz ćwiczyć oraz lubisz ludzi – ta praca jest idealna dla Ciebie!

  Placówka oferuje:

  • stabilne zatrudnienie w nowoczesnej i rozwijającej się instytucji kultury,
  • umowę zlecenie,
  • stałą grupę ćwiczeniową
  • pracę od zaraz

  Po pandemii branża fitness zdobywa coraz więcej klientów!

  Branża fitness ma za sobą trudny czas, jednak wygląda na to, że to już przeszłość – popularność siłowni dynamicznie wzrasta, a liczba ich użytkowników jest obecnie większa niż przed pandemią. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia.

  – Po dwóch latach zastoju w branży, widzimy obecnie wyraźne ożywienie i powrót użytkowników na siłownię. Liczba klientów obiektów sportowych wróciła do poziomów sprzed pandemii już na początku 2022 roku, a w kolejnych miesiącach odnotowaliśmy kolejne wzrosty – średnio o 2,5 proc. miesięcznie. To daje bardzo dobre perspektywy na 2023 rok, który rozpoczął się bardzo dobrze: w styczniu 2023 r. odnotowaliśmy o 40 proc. więcej wejść względem stycznia 2020 r. – spodziewamy się, że amatorów ćwiczeń w obiektach zamkniętych będzie przybywać – komentuje Łukasz Balicki, prezes zarządu eFitness.

  Kilka lat temu, przed pandemią na polskim rynku działało już ponad 2,5 tys. klubów fitness, z których usług korzystało prawie 3 mln osób. To zaledwie 8 proc. Polaków, co oznacza że potencjał do rozwoju branży wciąż jest bardzo duży. Moda na bycie fit powoduje, że branża fitness w Polsce błyskawicznie się rozwija, a to pociąga ze sobą rosnące zapotrzebowanie na trenerów personalnych. Jak podkreśla Magda Foeller, trener personalny, wykładowca toruńskiej Wyższej Szkoły Bankowej – w tym zawodzie wymagana jest nie tylko wiedza i technika, lecz także umiejętność pracy z ludźmi i chęć ciągłego dokształcania się, żeby nadążyć za zmianami na rynku.

  Na czym polega praca instruktora fitness?

  – Trener fitness to zawód, który polega na ukierunkowywaniu ludzi mających problemy ze zdrowiem, nieprawidłową masą ciała, otyłością czy niezadowoleniem ze swojej sylwetki. Dąży do rozwiązania problemu, czyli do poprawy stanu zdrowia, kondycji, komfortu życia, poprawy samopoczucia przez polepszenie sylwetki i wymodelowanie jej. Trener na siłowni albo w innej placówce sportowej to osoba profesjonalna, która pomaga człowiekowi zmienić jego styl życia na zdrowszy – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Magda Foeller, trener personalny, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.

  Jak podkreśla, zawód takiego instruktora jest odpowiedzią na jedne z głównych problemów cywilizacyjnych współczesnego świata, jak permanentny brak czasu, stres i zabieganie, a z drugiej strony – otyłość i nadwaga, które stały się epidemią XXI wieku. Według danych WHO problem otyłości dotyczy ok. 400 mln, a nadwagi – ponad 1,6 mld osób na całym świecie. Natomiast w Polsce – jak wynika ze statystyk Narodowego Funduszu Zdrowia – z otyłością boryka się 25 proc. dorosłych mężczyzn i 23 proc. kobiet. W przypadku nadwagi statystyki są dużo wyższe – nadmierną masę ciała ma 68 proc. Polaków i 53 proc. Polek.

  – Zainteresowanie tym zawodem stale wzrasta, ponieważ żyjemy w dobie kultury obrazkowej, więc chcemy wyglądać coraz lepiej, a w tym właśnie pomaga taki trener. Z drugiej strony jesteśmy cały czas uświadamiani przez media o tym, że musimy prowadzić zdrowy styl życia, aby pozostać w pełni sił witalnych. Mamy więc świadomość konieczności ruchu, ale z racji tego pędu życiowego często nie możemy się po prostu za to zabrać – mówi Magda Foeller.

  Jak podkreśla, trenerem fitness może zostać każdy, kto lubi pracę z ludźmi i ma odpowiednią wiedzę i kompetencje, aby ten zawód wykonywać. Wymagana jest pasja do sportu i aktywności fizycznej, a z drugiej strony chęć dzielenia się tą pasją z innymi i zarażania sportowym bakcylem. Instruktor powinien też mieć rozwinięte kompetencje interpersonalne, umieć nawiązywać relacje z ludźmi. Bardzo ważna jest również wiedza i odpowiednie doświadczenie, bo ćwiczenia muszą być wykonywane w odpowiedniej technice, z odpowiednią dozą bezpieczeństwa, które musi zapewnić właśnie trener.

  Jak ocenia, perspektywy pracy dla trenerów są naprawdę ogromne. Polski rynek fitness cały czas się rozwija, powstają nowe kluby i sieci klubów fitness, które chłoną nowych pracowników.

  Jak wynika z opublikowanego w tym roku raportu „The European Health & Fitness Market 2019” firmy Deloitte i EuropeActive, w Polsce i całej Europie trwa moda na bycie fit, co przekłada się na doskonałą kondycję branży fitness.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com