-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Bezpłatne zajęcia robotyczne dla uczniów w RoboLAB

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w całkowicie bezpłatnych warsztatach robotycznych. Zajęcia realizowane są w ramach projektu RoboLAB, który wspiera rozwój młodych osób.

  Fundacja popularyzująca naukę i powołana z myślą o tworzeniu dla dzieci i młodzieży nowych możliwości rozwoju, znana jest z prowadzonych już od lat projektów takich jak Dziecięcy Uniwersytet Techniczny, Learn & Fly czy Podkarpacki Festiwal Nauki. Idąc za potrzebami jakie stawia dzisiejszy świat, postanowiła skupić się na kluczowych kompetencjach przyszłości tworząc tym samym projekt RoboLAB.

  RobolaLAB to nie tylko autorskie, innowacyjne zajęcia ale również specjalnie zaprojektowana ku temu przestrzeń, wyposażona w salę STEM, gdzie odbywają się proponowane warsztaty (ul. Akademicka 8, Kampus Politechniki Rzeszowskiej). Uczestnicy zajęć poznają wiedzę teoretyczną, którą szybko wykorzystują w praktyce – projektując i budując robota. Zdobyte na warsztatach umiejętności, zarówno te twarde jak i miękkie, pozwalają również na sprawdzenie swoich sił podczas zawodów robotycznych XChallenge, których organizatorem jest także Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. W październiku br., na Hali Widowiskowej Podpromie w Rzeszowie odbędzie się już ich trzecia edycja. Na uczestników, którzy się zdecydują się wziąć udział w zawodach czeka pula nagród w wysokości ponad 20 000zł.

  Wszystkie zainteresowane osoby mogą zapoznać się ze szczegółami zajęć RoboLAB oraz dotychczasową działalnością na stronie https://robolab.edu.pl/zajecia/ oraz Facebooku RoboLAB lub Dolina Wiedzy.
  Wszelkie pytania można kierować na adres e-mail info@robolab.edu.pl lub telefonicznie – 17 865 30 04.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com