piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Siatka rosyjskich szpiegów została rozbita przez polskie służby

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji. Grupa miała prowadzić w naszym kraju przygotowania do działań dywersyjnych. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali w tej sprawie 6 osób, a w związku z działaniami siatki na trasach kolejowych oraz w krajowej infrastrukturze krytycznej wprowadzono alert bezpieczeństwa.

  Jak ustalił dziennikarz radia RMF FM Krzysztof Zasada sprawa dotyczy infrastruktury kolejowej, która znajdowała się szczególnie w województwie Podkarpackim w okolicach lotniska Rzeszów-Jasionka.

  Na trasach kolejowych zainstalowane były ukryte kamery, które transmitowały do Internetu wszystko to co dzieje się przy liniach kolejowych.

  Według informacji przekazanej przez RMF Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała 6 cudzoziemców, który mieli pracować dla rosyjskich służb specjalnych.

  W związku z tą akcją w stan podwyższonej gotowości postawiono funkcjonariuszy służb i policji. Szczególną uwagę mundurowi poświęcają zabezpieczaniu ważnych strategicznie tras kolejowych w Polsce, a także wzmocniono ochronę kluczowych obiektów infrastruktury krytycznej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com