wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Sprawdź, jak było na otwarciu Spynki – centrum opiekuńczo-edukacyjnego dla dzieci z Polski i z Ukrainy w Boguchwale?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie nowej placówki Spynki odbyło się kilka dni temu. Misja programu wspieramy łącząc, łączymy wspierając realizowana jest także w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Otwarcia dokonali: Wiesław Kąkol Burmistrz Gmina Boguchwała, dzieci uczęszczające do placówki oraz Prezes Fundacja na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej Pro-Fil Marcin Mołoń.

  Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego placówka może przyjmować dzieci z Polski i Ukrainy, pozwalając im na adaptację i integrację z lokalną społecznością.

  SPYNKA działa od poniedziałku do piątku, a kontakt do placówki odbywa się przez Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, pod numerem tel. 17 230 65 72.

  O ogólnopolskim programie Spynka:

  Od kwietnia 2022 roku Fundacja Rozwoju Dzieci, w partnerstwie z UNICEF, Plan International, World Childhood Foundation i innymi międzynarodowymi organizacjami charytatywnymi oraz we współpracy z samorządami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami, realizuje Program SPYNKA wspierający dzieci i matki z Ukrainy. SPYNKI – to grupy opiekuńczo-edukacyjne dla dzieci ukraińskich i polskich tworzone w różnych województwach w całej Polsce.

  Organizacja:

  stałe grupy dla dzieci w wieku: 1-3 lat i 4-5 lat (albo 1-4 lata w woj. łódzkim) oraz grupy animacyjne w punktach recepcyjnych dla dzieci w wieku 1-6 lat

  czas pracy: 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku

  zajęcia prowadzone przez wykwalifikowane opiekunki ukraińsko- i polskojęzyczne

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com